Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
XV Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido w Arenie Rafako [ZDJĘCIA][WIDEO] 

W dniach 18-21 maja w raciborskiej Arenie Rafako odbywają się XIV Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido i Jodo. Po zakończeniu mistrzostw Jodo pasjonacji japońskiej sztuki walki rozpoczęli rywalizację w technice Iaido z wykorzystaniem metalowych mieczy...

Nie wszystkie baseny zostaną otwarte już w piątek 28 maja. Gdzie będzie można popływać w najbliższy weekend? 

Rząd łagodzi kolejne obostrzenia sanitarne. Od 28 maja przywrócono możliwość korzystania z krytych pływalni. Sprawdziliśmy, gdzie i od kiedy w naszym regionie będzie można popływać.

Michalina Teodorowicz z SP 15 w Raciborzu mistrzynią Śląska 

12-letnia raciborzanka odniosła sukces na zawodach, które odbyły się na pływalni w Gliwicach.

Mistrzostwa trzynastolatków w SMS-ie [ZDJĘCIA] 

W środę na basenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu odbył się pierwszy dzień Mistrzostw Śląska 13-latków w pływaniu. Udział bierze 160 zawodników z 31 klubów. W czwartek drugi dzień zawodów. Zobacz zdjęcia.

Victoria Racibórz przepłynęła 100x100m [ZDJĘCIA] 

Pływacy uczcili święto narodowe przepływając 10000 metrów.

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików w Raciborzu [ZDJĘCIA] 

Na pływalni w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu w piątek i sobotę odbywają się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików. Zobacz zdjęcia.

Nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy, czyli XI Gala Raciborskiego Sportu [ZDJĘCIA] 

Dlaczego na igrzyskach w Korei idzie nam tak słabo? Bo raciborzanie nie trenują sportów zimowych - żartował podczas uroczystości prezydent Raciborza Mirosław Lenk. Zobacz zdjęcia z imprezy oraz zapoznaj się kompletną listą nagrodzonych osób.

300 tysięcy złotych dla Unii Racibórz 

Najwięcej od prezydenta dostała piłkarska Unia Racibórz. 

W PWSZ odbyły się Akademickie Mistrzostwa Śląska w pływaniu [ZDJĘCIA] 

W czwartkowe późne popołudnie na basenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Śląska. W wodzie mogliśmy zobaczyć m.in. raciborskich pływków, a wśród nich Agnieszkę Ostrowską, Macieja Sudenisa,...

Cały kraj przyjechał pływać do Raciborza [ZDJĘCIA] 

Uczniowie z Warszawy, Wrocławia, a nawet Kołobrzegu rywalizują przez weekend na basenie w H2Ostróg w Raciborzu. 

Dawid Mielke i Sabina Bartecka najlepsi podczas V Żorskiego Cross Triathlonu [ZDJĘCIA]  

101 osób stanęło na starcie kolejnej edycji Żorskiego Cross Triathlonu. Zawodnicy i zawodniczki zmierzyli się z pływaniem, jazdą na rowerze i biegiem. Najlepszy śmiałek na mecie zameldował się chwilę po godzinie od startu.

Powiatowe Centrum Sportu organizuje wakacyjny wyjazd do Aquaparku we Wrocławiu 

Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu w ramach akcji "Wakacje w powiecie" serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na kolejny wspólny wyjazd. Tym razem do wrocławskiego parku wodnego.

XV Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido w Arenie Rafako [ZDJĘCIA][WIDEO]  

W dniach 18-21 maja w raciborskiej Arenie Rafako odbywają się XIV Otwarte Mistrzostwa Polski Iaido i Jodo. Po zakończeniu mistrzostw Jodo pasjonacji japońskiej sztuki walki rozpoczęli rywalizację w technice Iaido z wykorzystaniem metalowych mieczy iaito.

Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu w H2Ostróg [ZDJĘCIA][WIDEO]  

W dniach 12-13 marca w raciborskim H2Ostróg trwają Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu. 

Międzynarodowe zawody pływackie w ZSOMS Racibórz [ZDJĘCIA]  

Zawodnicy z Polski, Czech i Ukrainy mierzyli się w sprintach na 50 m.

AKTUALIZACJA

Zawody pływackie "Płyń po marzenia" w Hydrosferze [ZDJĘCIA][WIDEO]  

W niedzielny poranek w pływalni Hyrdosfera w Kietrzu zorganizowano zawody pływackie "Płyń po marzenia". W wodzie rywalizowały ze sobą dzieci i młodzież z Kietrza, Raciborza, Głubczyc oraz okolicznych wiosek. Celem wydarzenia było propagowanie pływania, jako czynnej formy spędzania wolnego oraz sprawdzenie umiejętności początkujących pływaków.

Święty-Ersetic poleciała do USA. 15 lipca zaczynają się Mistrzostwa Świata w Eugene 

- Mam nadzieję, że z każdym dniem będzie coraz lepiej. Myślę, że już w USA złapię świeżość oraz głód startu, tak że na mistrzostwach powinno być okej - mówiła niedawno portalowi weszło. Przed odlotem kadry narodowej za ocean trenowała na obozie w Karpaczu.

Już umiem pływać. Basen pełen talentów [3. Pływackie Mistrzostwa Raciborza szkół podstawowych 2021/2022]  

Tym wydarzeniem - w sobotę 28 maja - SP15, Victoria Racibórz, OSiR i urząd miasta zwieńczyli w H2Ostróg cykl zawodów promujących naukę pływania. Odbyły się 3 z zaplanowanych wstępnie 4, bo jednym przeszkodziła pandemia. Organizatorzy są jednak zadowoleni i planują kolejne, po wakacjach.

Zdobywał medale w Europie i szkolił olimpijczyków. Uchodźca z Ukrainy może pracować w ZSOMS  

Siergiej Bondar trenował pływacką kadrę narodową Ukrainy i Kazachstanu, pracował również z tureckimi pływakami. Teraz prowadzi rozmowy z ZSOMS Racibórz i prawdopodobnie podejmie tu pracę od nowego roku szkolnego. Uczy się i trenuje tutaj jego syn Maksym, który trafił do Raciborza z grupą uchodźców.

Pływam bo lubię - Mistrzostwa Raciborza szkół podstawowych w pływaniu [ZDJĘCIA]  

26 marca na terenie H2Ostróg odbyły się Mistrzostwa Raciborza szkół podstawowych w pływaniu. Zawody miały akcent międzynarodowy, ponieważ do uczestnictwa zostali zaproszeni młodzi uczniowie z Ukrainy.

Rodzice Michała Rokickiego na ceremonii otwarcia pływackich MP szkół sportowych   

Spiker zawodów w H2Ostróg - Piotr Kielar powiedział, że to 25 edycja tej imprezy w Raciborzu. Prezes klubu Victoria organizującego imprezę - Sławomir Szwed określił uczestników - 350 pływaków - jako ważne ogniwo systemu szkolenia pływackiego. - Życzę wam, że to szkolenie dało wam mistrzostwo sportowe - mówił sobotnim popołudniem Szwed.

Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu w H2Ostróg [ZDJĘCIA][WIDEO]  

W ten weekend raciborska pływalnia H2Ostróg gości pływaków z całej polski.

Zawodnik KS "Górnik Radlin" Sekcja Pływania został powołany do kadry narodowej  

Zawodnik KS Górnik Radlin Filip Polonius zostaje powołany do Kadry Narodowej Juniorów 2021/2022.

Następne pływackie Mistrzostwa Raciborza podstawówek mogą być memoriałem Michała Rokickiego  

Powiedział nam to prezes Victorii Racibórz Sławomir Szwed. W ten sposób klub uczciłby pamięć o swoim wybitnym pływaku, który zmarł nagle pod koniec 2021 roku. O imprezie w aquaparku H2Ostróg rozmawialiśmy także m.in. z Andrzejem Ciesielskim, którego boli kryzys raciborskiego pływania. - Byliśmy kiedyś potęgą - wspomina długoletni dyrektor SP15.

Chcę pływać! Mistrzostwa szkół podstawowych i szkółek pływackich o puchar Prezydenta Raciborza [ZDJĘCIA]   

W sobotni poranek w pływalni H2Ostróg w Raciborzu odbyły się zawody "Chcę pływać" szkół podstawowych i szkółek pływackich o puchar Prezydenta Raciborza - Dariusza Polowego. Blisko 120 uczniów klas I-VIII mierzyło się ze sobą na dystansie 50m stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz motylkowym. Celem zawodów było propagowanie...

Zawodnik ZSOMS Racibórz najlepszy podczas Finału Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny 

Kamil Gohla wywalczył pierwszą lokatę w klasyfikacji końcowej na najlepszego zawodnika (w kategorii wiekowej 15 lat i starsi) podczas Wielkiego Finału Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny.

Rybniccy pływacy z sukcesami na Mistrzostwach Śląska [ZDJĘCIA]  

Właśnie odbyły się dwudniowe mistrzostwa Śląska OPEN. Na pływalni w Gliwicach, rybniccy sportowcy świetnie się zaprezentowali, odnosząc ogromne sukcesy.

Zobacz więcej