Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

7-letni Szymon Wala z Zawady z 11. miejscem Mistrzostw Polski w szachach

W zakończonych niedawno Mistrzostwach Polski Dzieci w Szachach do lat 6 i 7 uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wodzisławiu Śląskim - Zawadzie Szymon Wala uzyskał wysokie 11. miejsce, plasując się tym samym na 3. lokacie zawodników ze Śląska. 

7-letni Szymon Wala z Zawady z 11. miejscem Mistrzostw Polski w szachach
7-letni Szymon Wala jest zawodnikiem UKS Ognisko Rydułtowy. fot. arch. prywatne

7-letni Szymon Wala z Zawady z 11. miejscem Mistrzostw Polski w szachach

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Dzieci w Szachach do lat 6 i 7 odbywały się w Poroninie. W szranki w kategorii młodego wodzisławianina stanęło 60 chłopców, a Szymon zaczynał z 28. lokaty.  

Szachy to od roku ogromna pasja Szymona Wali, który jest zawodnikiem UKS Ognisko Rydułtowy, gdzie stawiał pierwsze kroki w szachach. Wywalczone 11. miejsce w Polsce i jednocześnie 3. lokata wśród zawodników ze Śląska w kat. do lat siedmiu to nie pierwszy tak duży sukces zawadzianina. W ubiegłym roku Szymon wywalczył w kat. dzieci do lat sześciu 9. miejsce na 23 zawodników. 

Warto dodać, że na wysokim 8. miejscu w klasyfikacji kat. Szymona uplasował się także zawodnik z naszego regionu - Antoni Wołyński, reprezentant KS MMS Świerklany. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Szymon Wala z dumnymi rodzicami podczas finału Mistrzostw Polski.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].