Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

“Amatorska? To jest miłość”. 25 lat ligi amatorów siatkówki w Raciborzu [WSPOMNIENIA LIVE]

Byliśmy z kamerą “na żywo” Nowin w Arenie Rafako, gdzie rozegrano mecz pokazowy pomiędzy drużynami złożonymi z siatkarzy-amatorów, którzy występowali w pierwszych sezonach Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Spotkali się na parkiecie 7 maja, tak jak grali przed laty w tej samej hali o mistrzostwo ligi. Wszyscy oldboje cenią sobie przynależność do dzisiejszej RLPS, a wcześniej ALPS.

“Amatorska? To jest miłość”. 25 lat ligi amatorów siatkówki w Raciborzu [WSPOMNIENIA LIVE]
Ojcowie założyciele Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej 25 lat od powołania tej formacji do życia

Materiał wideo:

Spikerem zawodów był Piotr Kielar, który w swojej bogatej karierze konferansjerskiej wielokrotnie prowadził zawody siatkarskie, w tym finały amatorskiej siatkówki.

W okolicznościowym spotkaniu rywalizowali ze sobą "Ojcowie założyciele ligi" z "Grającymi wciąż najstarszymi siatkarzami". Obowiązywały też nazwy - Super oldboje i oldboje. Rozegrano dwa sety, wygrali "założyciele", a Jarosław Chodenko został uznany za MVP meczu.

Wciąż grający w RLPS siatkarze, którzy byli przy powstaniu ligi amatorów w Raciborzu

Przed meczem pokazowym przeprowadziliśmy kilka rozmów wspomnieniowych z tymi, którzy pod koniec lat 90. ubiegłego wieku i w kolejnych latach rywalizowali w salach SP18/G3 przy ul. Żorskiej. Szkoła była pierwszą areną “amatorskiej”, później przenosząc się do hali przy ul. Łąkowej. Pierwszym naszym rozmówcą był Wiesław Szczygielski, jeden z “ojców założycieli” ligi amatorów.

Mirosław Lenk bronił barw drużyny OSiR, później Instal-Mag, grając długie lata m.in. z Mariuszem Zychmą czy Piotrem Maderą.

Mariusz Twaróg zaczynał w lidze amatorów jako nastolatek. Tu zdobył siatkarskie szlify pod okiem uznanego trenera siatkówki Witolda Galińskiego (z AZS Rafako bił się w pierwszej dekadzie nowego milenium o I ligę dla Raciborza).

Mariusz Mrowiec grał u boku m.in. Bolesława Papiernika (długoletniego prezesa ligi) czy Szymona Stuchłego znanego raciborskiego adwokata w zespole “Trzynastka”.

Łukasz Kołodziej mówi o lidze amatorów: fajna sprawa, fajne wspomnienia. Dla kogoś kto ma serce do sportu to jest idealne miejsce, żeby się realizować.

Obszerną galerię zdjęć z turnieju 25-lecia można zobaczyć w artykule:

Turniej 25-lecia Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].