Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pola Seemann, szachistka z Rybnika sponsorowana przez PGE GiEK została Mistrzynią Świata w szachach błyskawicznych

Pola Seemann zdobyła tytuł Mistrzyni Świata Juniorek do lat 14 w szachach błyskawicznych podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. 

Pola Seemann, szachistka z Rybnika sponsorowana przez PGE GiEK została Mistrzynią Świata w szachach błyskawicznych
Pola z Rybnika odnosi ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej

Pola Seemann Mistrzynią szachów

Zawody rozegrano na Rodos od 30 kwietnia do 4 maja br. To kolejny sukces Miejskiego Klubu Szachowego, który jest wspierany finansowo przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.

– PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna od lat wspiera lokalne inicjatywy sportowe. Cieszymy się z każdego sukcesu podopiecznych sponsorowanych przez nas klubów, ale jeszcze ważniejsze jest dla nas umożliwienie dzieciom i młodzieży warunków do trenowania i rozwijania swoich zainteresowań – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

 Miejski Klub Szachowy w Rybniku to stowarzyszenie, którego celem jest upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz wychowanie poprzez popularyzowanie i rozwój sportu szachowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, szkolenie zawodników we współpracy ze szkołami, przedszkolami i innymi placówkami dydaktycznymi, a także organizowanie imprez szachowych i rozwijanie zainteresowań związanych z aktywnym wypoczynkiem na co dzień.

 – Ogromnie cieszy nas kolejny sukces zawodniczki naszego Klubu. To zwieńczenie godzin treningów, ciężkiej pracy, ale także sportowej pasji. Organizacja treningów i wyjazdów na zawody krajowe oraz międzynarodowe nie byłaby możliwa między innymi bez wsparcia naszych sponsorów  podkreśla Paweł Króliczek, prezes Miejskiego Klubu Szachowego w Rybniku.

 Miejski Klub Szachowy w Rybniku działa od 1997 r. Obecnie trenuje w nim 206 zawodników i zawodniczek z różnych grup wiekowych, począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym po młodzież do 18. roku życia. Jest on jednym z najważniejszych w kraju ośrodków szkolenia szachowego, zintegrowanego od przedszkola przez juniorów do seniorów.

Departament Komunikacji PGE GiEK.

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].