Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zedrzyj szczewiki dla Bereniki - pobiegli w 24-godzinnym biegu charytatywnym [ZDJĘCIA]

W sobotni wieczór rozpoczęła się piąta edycja, tym razem 24-godzinnego biegu dla Bereniki Borkowskiej. Dzięki wsparciu uczestników i darczyńców, dziewczynka może chodzić, bo dochód ze zbiórek dotychczasowych biegów przeznaczony jest na jej ortezy. 

Zedrzyj szczewiki dla Bereniki - pobiegli w 24-godzinnym biegu charytatywnym [ZDJĘCIA]
Start Biegu "Zedrzyj szczewiki dla Bereniki" 2022. fot. Szymon Kamczyk

Zedrzyj szczewiki dla Bereniki - pobiegli w 24-godzinnym biegu charytatywnym [ZDJĘCIA]

Miłośnicy biegania oraz nordic walking mogą pokonać dowolną odległość, w dowolnym czasie na wyznaczonej trasie po krostoszowickiej buczynie. Ważne, by zrobić to między 18.00 14 maja a 18.00 15 maja.

W trakcie trwania wydarzenia można wesprzeć zbiórkę dla 11-letniej Bereniki Borkowskiej z Łazisk, zmagającej się od urodzenia ze skutkami rozszczepu kręgosłupa. Całkowity zysk z imprezy będzie przeznaczony na zakup ortez dla dziewczynki, dostosowanych do wieku. Jak podkreślała mama Bereniki Maria Piechaczek-Borkowska, tylko dzięki ortezom dziewczynka może chodzić. W tym roku na trasie biegu Berenika zdecydowała się pokonać nieco ponad 4 km!

- Cieszymy się, że mamy dobrą pogodę. Cieszymy się, że jest nas sporo oraz, że wszyscy macie uśmiech na twarzy. Niech ten uśmiech będzie po 24 godzinach taki sam - powitał biegaczy prezes klubu Poltent Inter Krostoszowice Marcin Piwoński. Poltent Inter Krostoszowice to jeden z organizatorów wydarzenia. 

Biegaczom za uczestnictwo w wydarzeniu podziękowali także rodzice Bereniki, którzy wraz z dziewczynką i jej młodszym bratem Rafałem również wzięli udział w biegu. - Chciałam podziękować naszym wspaniałym organizatorom: Adzie Piwońskiej, Karolinie Krakowczyk i całej ekipie Łapaczy Zachodów Słońca i pomysłodawcy 24-godzinnej formuły wydarzenia Heniowi Szkatule, który stał się przy okazji naszym lokalnym celebrytą, promując to wydarzenie - podkreśliła Maria Piechaczek-Borkowska. - Życzę wam wszystkim świetnych osiągów, każdy jest zwycięzcą, bo to nie zawody. Z nikim się nie ścigacie, więc nikt nie będzie od was lepszy. Będziecie najlepszą wersją siebie na trasie - zapewniła mama Bereniki. 

- Cieszę się, że tak duża liczba biegaczy zjawiła się na starcie, a mam też nadzieję, że przez te 24 godziny ta liczba bedzie wzrastała - wyjaśnił Henryk Szkatuła, który przekazał Berenice dzwonek, który otrzymał zamiast medalu po ukończeniu zawodów Łemkowyna Ultra-Trail, czyli utramaratonu. - Ty dzisiaj pokonasz mini maraton 4,2 km. Dla ukończenie tego dystansu przez Ciebie będzie właśnie takim ultramaratonem - powiedział Henryk Szkatuła, przekazując Berenice pamiątkę. Dziewczynka zadzwoniła dzwonkiem na start biegu. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].