Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wojciech Szwed odejdzie z Jastrzębskiego Węgla

W przyszłym sezonie barw Klubu nie będzie już reprezentował przyjmujący Wojciech Szwed.

Wojciech Szwed odejdzie z Jastrzębskiego Węgla

Kontrakt z 22-letnim przyjmującym obowiązywał na jeden sezon i nie został przedłużony.

Dla pochodzącego z Raciborza Wojciecha był to powrót do Jastrzębskiego Węgla po dwuletniej przerwie. W 2019 roku trafił on z Akademii Talentów do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Na początku tamtego sezonu został jednak wypożyczony do pierwszoligowego klubu SPS Chrobry Głogów. Po sezonie na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów, w kolejnym znalazł dla siebie miejsce w innym pierwszoligowcu MCKiS Jaworzno.

W 2021 roku po raz drugi trafił do Jastrzębskiego Węgla.

Miniony sezon był dla mnie jednym wielkim doświadczeniem. Sam trening z tak klasowymi zawodnikami, jak: Trevor Clevenot, Tomek Fornal czy Ben Toniutti dał mi bardzo dużo. Liczyłem na trochę więcej okazji do pokazania się na boisku, aczkolwiek doceniam każdą, chociażby najmniejszą szansę gry, którą otrzymałem. Na pewno wykorzystam to doświadczenie w przyszłości – mówi Wojciech Szwed, dziękując jednocześnie kibicom za wsparcie i doping podczas meczów.

W barwach Klubu Szwed zdobył wicemistrzostwo Polski oraz Superpuchar Polski. Ponadto, wystąpił również w Lidze Mistrzów, dochodząc z drużyną do półfinału tych rozgrywek.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].