Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Tworkowie odbyły się gminne drużynowe zawody w trójboju lekkoatletycznym

W wtorek 7 czerwca na kompleksie boisk Orlik przy szkole im. Mikołaja Kopernika w Tworkowie odbyły się gminne drużynowe zawody w trójboju lekkoatletycznym.

W Tworkowie odbyły się gminne drużynowe zawody w trójboju lekkoatletycznym
Fot. Piotr Jeziorski

W skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na dystansie 60 metrów rywalizowało 33 chłopców i tyle samo dziewcząt z pięciu szkół podstawowych Gminy Krzyżanowice.

Wyniki przeliczono na punkty wg tabel trójbojowych. Suma osiągniętych punktów za trzy konkurencje dała ostateczny rezultat każdego zawodnika. Na wynik drużyny złożyła się suma punktów czterech najlepszych zawodników z każdej szkoły.

Rywalizacja była bardzo zacięta, nie zabrakło bardzo dobrych wyników sportowych oraz medali i dyplomów dla najlepszych.

Wyniki zawodów:

CHŁOPCY – Drużynowo:

 1. miejsce - SP Tworków          - 453 pkt.
 2. miejsce -  SP Bieńkowice     - 397 pkt.
 3. miejsce - SP Krzyżanowice   - 322 pkt.
 4. miejsce - ZSP Zabełków       - 275 pkt.
 5. miejsce - SP Chałupki          - 268 pkt.

CHŁOPCY – Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli:

 • Ksawier Ostas       SP Tworków      - 129 punktów
 • Hubert Pawlik        SP Tworków      - 121 punktów
 • Szymon Jambor     SP Bieńkowice  - 112 punktów

DZIEWCZYNY– Drużynowo:

 1. miejsce - SP Bieńkowice         - 390 pkt.
 2. miejsce -  SP Tworków            - 354 pkt.
 3. miejsce - ZSP Zabełków          - 339 pkt.
 4. miejsce - SP Chałupki             - 287 pkt.
 5. miejsce - SP Krzyżanowice      - 238 pkt.

DZIEWCZYNY– Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęły:

 • Amelia Blana             SP Bieńkowice   - 111 punktów
 • Anastazja Savino      ZSP Zabełków    - 107 punktów
 • Melanie Bielan         SP Tworków        - 100 punktów

źródło: Piotr Jeziorski


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].