Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejny łotewski hokeista zagra w JKH GKS Jastrzębie

Kolonia łotewskich hokeistów w JKH GKS Jastrzębie powiększa się. Kolejnym będzie mierzący 188 cm wzrostu i ważący 85 kg obrońca rodem ze stolicy Łotwy, Eduards Hugo Jansons.

Kolejny łotewski hokeista zagra w JKH GKS Jastrzębie
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Zawodnik ma za sobą krótki epizod w KHL, grę w reprezentacji Łotwy na Mistrzostwach Świata Juniorów i Uniwersjadzie. Łotewski obrońca związał się z klubem rocznym kontraktem.

Eduards Hugo Jansons urodził się w Rydze 7 września 1997 roku. W łotewskiej ekstraklasie zadebiutował w sezonie 2014/15. Po trzech sezonach przeniósł się do Rosji, gdzie grał w Wyższej Hokejowej Lidze. Spędził tam pięć sezonów. Na drugim poziomie rosyjskich rozgrywek rozegrał 167 meczów. W sezonie 2019/20 w barwach Dynama Ryga zagrał dwa mecze w KHL.

Zawodnik walczył w reprezentacji Łotwy na Mistrzostwach Świata do lat osiemnastu i dwudziestu (m.in. w meczach przeciw Rosji, Kanadzie i USA), tworząc parę obrońców z Gvido Jansonsem. W sezonie 2016/2017 zadebiutował w seniorskiej kadrze swojej ojczyzny. W 2017 roku reprezentował Łotwę na Uniwersjadzie w Kazachstanie. Obecnie nie jest jej "etatowym" graczem.

W ostatnim sezonie nowy obrońca JKH bronił barw trzech klubów z Rosji, Czech i Słowacji. W czeskim Hawierzowie zagrał kilka spotkań z Gvido Jansonsem. Przed fazą play-off trafił do Żyliny, która wygrała rozgrywki zaplecza słowackiej elity. Przegrała natomiast baraż o prawo gry w ekstralidze z drużyną Kamila Wałęgi z Liptowskiego Mikulasza. Teraz hokejowy los sprawił, że Gvido i Hugo Jansons znowu zagrają ze sobą.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].