Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Książenice wycofa się z rozgrywek IV ligi

Zarząd klubu LKS Unia Książenice poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że drużyna zostanie wycofana z rozgrywek IV ligi.

Unia Książenice wycofa się z rozgrywek IV ligi

Unia Książenice zajęła w poprzednim sezonie 13.miejsce w rozgrywkach IV ligi śląskiej.

Oto komunikat klubu:

Drodzy kibice!

W ostatnim czasie w naszym klubie doszło do sporych zmian. Musimy potwierdzić medialne doniesienia mówiące o wycofaniu zespołu z rozgrywek IV ligi i jednoczesnej chęci gry dwa poziomy rozgrywkowe niżej, w A-klasie.

Decyzja o takim posunięciu zapadła podczas ostatniego walnego zgromadzenia. Zapewniamy, że nie była ona łatwa i poprzedzona długi dyskusjami. 

Uważamy jednak, że było to jedyne słuszne rozwiązanie. Dalsza gra w IV lidze wiąże się z nakładami finansowymi na poziomie nieosiągalnym dla klubu. Start w rozgrywkach byłby możliwy, jednak wiązałby się z widmem całkowitego upadku Unii.

Trzy sezony spędzone w IV lidze były najlepszym okresem w historii klubu. Historii, której nieodpowiedzialnym zachowaniem nie chcemy zaprzepaścić, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak ważnym spoiwem dla lokalnej społeczności jest Unia.

Obecnie prowadzimy starania, aby drużyna seniorów uczestniczyła w rozgrywkach A-klasy. Jesteśmy w trakcie budowy zespołu na najbliższy sezon (zainteresowanych występami w Książenicach, zapraszamy), w którym zamierzamy walczyć o zwycięstwo w każdym spotkaniu.

Ze sportowym pozdrowieniem

Zarząd klubu LKS Unia Książenice

źródło: FB Unia Książenice


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Krystek194 (37.248. * .128) 09.07.2022 22:09

Masakra przed pandemia klub walczył o awans do 3 ligi stadion mieli zrobić szczególnie płytę boiska powiększyć boczne boisko też i zadaszyć zmienić zażąd to samo stanie się z klubem co z Unią krywald szkoda pieniądze zgarnęli i posypało się korupcja na całego myślałem że unie ksiazenice zobaczę za 2 lata w 3 lidze a z czasem wyżej a tu nici MKS czerwionka tak samo spadek z a klasy płomień czuchów w b klasie się tuła zamiast walczyć i siedzieć w 4 lidze sponsozy się znajdą i na modernizację stadionu i płyty zarówno w czuchowie czerwionce i ksiazenicachb