Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Promocja sportów niszowych, czyli Alter Sport Festiwal w Rybniku

W ostatni weekend sierpnia (27-28.08) odbędzie się kolejna edycja Alter Sport Festiwalu czyli imprezy promującej sporty niszowe. 

Promocja sportów niszowych, czyli Alter Sport Festiwal w Rybniku
Alter Sport Festiwal to nie tylko promocja niszowych sportów, ale również świetna zabawa.

Już czwarty raz będziemy zachęcać miłośników sportowej adrenaliny, aby nas odwiedzili. Wraz z partnerami postaramy się przygotować spektakularną imprezę, której celem jest popularyzacja, często bardzo widowiskowych, sportów niszowych – mówi Daria Kudio z rybnickiego MOSiR-u, głównego organizatora wydarzenia. 

Tradycyjnie już Alter Sport Festiwal będzie miał charakter festiwalowo-targowy, w tle zaś odbywać się będą pokazy zaproszonych gości. Tym razem impreza odbędzie się na terenie ośrodka rekreacyjno-sportowego Ruda, boiskach piłkarskich za największym rybnickim basenem oraz w Parku Sportowym Wiśniowiec.

Strefy atrakcji i rekreacja  

Podczas dwóch dni Alter Sport Festiwalu będzie można zapoznać się z ofertą przeszło 20 wystawców. Powstanie m.in. strefa moto (trike – trójkołowce z napędem elektrycznym lub spalinowym, rowerki trójkołowe z napędem klasycznym i elektrycznym, auta offroad, RC Art – profesjonalne modele zdalnie sterowane). W strefie sportów wodnych będzie można podziwiać pokazy ratownictwa, warsztaty na SUP-ach czy pokazy pływania synchronicznego. Futbol flagowy, la cross, ultimate frisbee, unihokej, softball i baseball oraz kabaddi stworzą strefę gier zespołowych. Nie zabraknie także przedstawicieli sportów indywidualnych (akrobatyka, pole dance, cross fit, parkour, street workaut, rolki, strzelectwo, mountainboard). 

Dodatkowymi atrakcjami będą np. tor do gry w kapsle czy pokazy sportów walki. Pojawią się także atrakcje z konstrukcji linowych, takich jak: kolejka amerykańska, drzewo wspinaczkowe, most linowy i slackline. Będzie można zobaczyć w akcji fanów surfingu, powstanie bowiem 30 metrowy tor do skimboardingu – wymienia Daria Kudio i zachęca najmłodszych do wzięcia udziału w zawodach Ninja Kids – na torze o długości 100 m i minimum 8 przeszkodach.  

Futbol flagowy i dirt jumping 

Jestem przekonany, że zaprezentują oni niesamowite ewolucje. Tym razem będziemy świadkami show na nieco mniejszym lądowaniu, niż to miało miejsce w poprzednich edycjach. Będzie jednak równie widowiskowo i ekstremalne. W ciągu dnia czeka na nas pięć pokazów – zapowiada Krzysztof Magiera, przedstawiciel Sfery Sportu, która będzie odpowiedzialna za tę część wydarzenia. 

Dzień później będzie okazja zapoznać się z regułami i zasadami obowiązującymi w futbolu flagowym. 

– Ta dyscyplina zyskuje coraz większą, międzynarodową popularność. Już za kilka lat ma szansę stać się dyscypliną olimpijską. Pierwsze oficjalne mistrzostwa Polski w futbolu flagowym są doskonałą okazją do promocji. Sukces ubiegłorocznego turnieju w Rybniku utwierdził mnie w przekonaniu, że również w te wakacje warto pojawić się w tym mieście. Cieszę się, że to właśnie tutaj poznamy pierwszego w historii mistrza Polski w futbolu flagowym – twierdzi Dawid Biały, prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

Pompowanie i chillout

Kolejną atrakcją czwartej  edycji Alter Sport Festiwalu będzie dobrze znany już w Rybniku największy cykl zawodów pumptrackowych w Polsce „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”. Na nowym torze w parku Wiśniowiec zawodnicy będą walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu, a także o wyjazd na mistrzostwa świata.

Rywalizacja odbędzie się w pięciu kategoriach. Jak zawsze czeka nas świetna atmosfera oraz współzawodnictwo zawodników z całej Polski – mówi Krzysztof Magiera ze Strefy Sportu.  

Na terenie festiwalu odbędzie się także gra miejska, z wykorzystaniem kodów QR. Nie zabraknie oczywiście strefy gastronomicznej oraz strefy chilloutu. Organizatorzy zachęcają do śledzenia wydarzenia na FB: Alter Sport Festiwal 2022 – gdzie regularnie będą pojawiały się szczegóły imprezy. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].