Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Kotle Czarownic Justyna Święty-Ersetic chce pokazać pazura [DIAMENTOWA LIGA]

Raciborzanka uważa, że Diamentowa Liga w Chorzowie (w sobotę 6 sierpnia) to przełomowy moment dla polskiej lekkoatletyki. - Czekaliśmy na to latami. Zwątpiłam, że się doczekam - przyznała w TVP Sport. Powiedziała tam, że o zawodach tej ligi w Polsce marzyła jako nastolatka.

W Kotle Czarownic Justyna Święty-Ersetic chce pokazać pazura [DIAMENTOWA LIGA]
Justyna Święty-Ersetic na konferencji prasowej przed Diamentową Ligą na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zdj. Śląski Urząd Marszałkowski/Andrzej Grygiel

- Moją radością jest, że ten mityng odbywa się w moim regionie. Z domu mam na Stadion Śląski rzut beretem, czuję się u siebie. Ten stadion sprawia, że znakomicie się na nim czuję, bo Śląski to top topów - stwierdziła Justyna Święty-Ersetic w rozmowie z Michałem Chmielewskim z TVP Sport.

Sny stają się prawdą

Zaznaczyła, że udział w imprezie tej rangi był jej marzeniem, odkąd była nastolatką. - Jest wyjątkowa, dla elity. Sny stają się prawdą - oznajmiła sprinterka z Raciborza.

W Chorzowie zamierza się przełamać po słabszych od oczekiwań startach na MŚ w Eugene w USA.

- Mistrzostwa świata miały wyjść jak nigdy, a wyszły – cóż – tak sobie. Chciałabym sobie udowodnić, że to był wypadek przy pracy, że ja i my jako zespół tak naprawdę jesteśmy lepsze niż mówiłyby to wyniki z USA - powiedziała TVP Sport Justyna Święty-Ersetic.

Podstawy do optymizmu

Biegaczka jest dobrej myśli, bo jej czasy osiągane w treningach (obóz w Zakopanem przed ME w Monachium) "wydają się w porządku, mam podstawy do optymizmu".

- Czego mi życzyć? Żeby w końcu odczepiły się ode mnie problemy ze zdrowiem - podkreśla J. Święty-Ersetic.

Wybiega też myślami w przyszłość, do sierpniowego czempionatu Europy. - Bardzo chciałabym, abyśmy w Niemczech wychodziły na stadion jako jedna drużyna. Kiedy tak było, wszystko w tej sztafecie było w porządku. Nadal może być. 
Może po prostu od czasu do czasu musisz się potknąć, żeby znowu zacząć biec? - Justyna Święty-Ersetic nawiązała do kontrowersji między m.in. nią a Anną Kiełbasińską, do których doszło na MŚ w Eugene. Po tym jak Kiełbasińska zrezygnowała ze startu w sztafecie mieszanej, raciborzanka stwierdziła, że nie wyobraża sobie wspólnego z nią startu.

Śląski ją poniesie

Multimedalistka z Tokio wystąpiła na konferencji prasowej Diamentowej Ligi (5 sierpnia, z udziałem m.in. marszałka Chełstowskiego i wicemarszałka Kałuży).

Prowadzący konferencję zauważył, że "Justyna wygrywała na Śląskim i nawet jak nie jest w gazie, to jak już jest u siebie, to Śląski ją poniesie".

- Będę walczyła, choć sezon mi się nie układa. Jestem przed swoją publicznością i będę zawzięta. Czekałam z formą na Diamentową Ligę, pokażę tu przysłowiowego pazura. Za nami są nieudane MŚ i chcemy coś udowodnić. Wierzę, że to będzie właśnie ten dzień - powiedziała w Chorzowie. Biegi na 400 m kobiet będą transmitowane w TVP Sport o godz. 15.45 i 16.56.

Prowadzący zażartował, że przyznany Justynie Święty-Ersetic tor nr 8 sprawi, że ta będzie tylko biec pierwsza, nie oglądając się za siebie.

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].