Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Święty-Ersetic awansowała do półfinału ME w Monachium bez eliminacji

Organizatorzy mistrzostw w Monachium (trwają od 15 do 21 sierpnia) zapewnili z automatu udział w półfinałach 12 najlepszym zawodniczkom na kontynencie. Raciborzanka znalazła się w tym gronie i pobiegnie w trzecim półfinale na 400 m we wtorek 16 sierpnia, ok. godz. 13:00.

Święty-Ersetic awansowała do półfinału ME w Monachium bez eliminacji
Justyna Święty-Ersetic na Stadionie Olimpijskim w Monachium/zdj. FB JŚ-E

Po raz pierwszy zastosowano taki mechanizm w Mistrzostwach Europy, by topowe zawodniczki nie musiały biegać w eliminacjach.

Obok Justyny Święty-Ersetic awansowały też Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska. Raciborska sprinterka ma 8 wynik na europejskiej liście - 50.74 s. Przewodzi tu Holenderka Femke Bol, która uzyskała czas 49.75 s. Święty-Ersetic w Berlinie w 2018 roku wybiegała na ME złoto. Teraz większe od niej szanse na najwyższe miejsce na podium ma Natalia Kaczmarek, która 2 tygodnie temu w Chorzowie miała czas 49.86 s. Święty-Ersetic była wtedy ostatnia.

- Dziewczyny są mocno zmotywowane, ale porażka wciąż jest z tyłu głowy. Ciężko ugasić pożar i w jeden dzień o tym wszystkim zapomnieć. Staramy się wspólnymi siłami dotrzeć do końca tego sezonu, który jest naprawdę bardzo trudny. Dwie duże imprezy to ogromny wysiłek - oceniła dla Sportowych Faktów WP Małgorzata Hołub-Kowalik, nazywana siostrą bliźniaczką Justyny Święty-Ersetic.

W pierwszym półfinale wystąpią we wtorek 16 sierpnia: Iga Baumgart-Witan i Anna Kiełbasińska, w drugim Natalia Kaczmarek, a w trzecim (godz. 13.16) Justyna Święty-Ersetic. Transmisja na antenach Telewizji Polskiej.

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].