Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Święty-Ersetic nie będzie wśród 8 najlepszych sprinterek w Europie. „Dyspozycje nie są najlepsze”

W trzecim półfinale na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Monachium Justyna Święty-Ersetic zajęła dopiero 6 miejsce i z czasem 52.17 s odpadła z dalszej rywalizacji. Bieg wygrała Holenderka Femke Bol w czasie 50.60 s. - Jest mi piekielnie przykro - skomentowała zaraz po biegu J. Święty-Ersetic.

Święty-Ersetic nie będzie wśród 8 najlepszych sprinterek w Europie. „Dyspozycje nie są najlepsze”
Po swoim biegu w Monachium Święty-Ersetic przyznała, że do końca wahała się czy w nim wystąpić/screen TVP Sport

Po biegu półfinałowym raciborzanka powiedziała w TVP Sport, że do samego końca zastanawiała się, czy wystartować indywidualnie. - Chciałam spróbować, wiedziałam, że dyspozycje nie są najlepsze. Jestem z siebie dumna, że próbowałam - podkreśliła absolwentka ZSOMS w Raciborzu. Pozostaje jej rola kibica w zmaganiach finałowych „Aniołków Matusińskiego”.

Porażka mistrzyni

Bieg Święty-Ersetic poprzedził falstart. Raciborzanka od początku biegła „nie tak dynamicznie i nie tak szybko” jak mówili komentatorzy TVP Sport. Liczyli na jej 4. pozycję na wirażu, ale ta była dopiero na 5-6 miejscu i wtedy było wiadomo, że Polki zabraknie w finale i nie obroni złota z Berlina w 2018 roku.

- 4 lata temu dni wielkiej chwały, teraz trzeba przeżyć gorycz porażki - skomentowali Jarosław Idzi i Marek Plawgo na zakończenie biegu z udziałem Święty-Ersetic.

Ona przez tyle lat biegała na topie. Kiedyś trzeba odpocząć, to był ciężki sezon dla Justyny - pocieszał współpracujący z TVP Sport Piotr Małachowski.

Justyna Święty-Ersetic dopiero szósta w rywalizacji o finał ME w Monachium

W Onecie można przeczytać komentarz Święty-Ersetic z Niemiec, która wiedziała, że nie pobiegnie w Monachium w 50 sekund. - Jestem walczakiem, to nie w moim stylu poddawać się przed biegiem - zaznaczyła.

Wypadek przy pracy

Już ostatni, słaby bieg na Stadionie Śląskim w Chorzowie ją załamał (była ostatnia). - Trener mówił, że to wypadek przy pracy, ale ja wiem, że mam dziury w treningu - stwierdziła multimedalista Igrzysk w Tokio.

Przyznała, że do maja była w formie, ale później borykała się z kontuzjami i odbywała jedynie treningi zastępcze.

Teraz raciborzanka szykuje się na sztafetę 4x400 m - start w piątek i finał w sobotę. - Jesteśmy gotowe bronić tytułu - podkreśliła w wypowiedzi publikowanej przez Onet.

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].