Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Silni, ambitni, wysportowani. To oni tworzą pierwszą drużynę Odry Wodzisław [ZDJĘCIA]

- Mamy praktycznie cały nowy zespół - przyznaje trener Odry Wodzisław Jacek Trzeciak. Kto go tworzy? Prezentujemy skład pierwszej drużyny Odry. 

Silni, ambitni, wysportowani. To oni tworzą pierwszą drużynę Odry Wodzisław [ZDJĘCIA]

W miniony poniedziałek 15 sierpnia swoje 100-lecie świętowała Odra Wodzisław. W ramach obchodów odbył się m.in. mecz piłkarskich legend klubu. Zagrali piłkarze, którzy pamiętają wielkie ekstraklasowe czasy z lat 1996-2010, kiedy wodzisławianie nieprzerwanie rywalizowali z najlepszymi, reprezentując Polskę także w europejskich pucharach. Odbyła się także prezentacja pierwszej drużyny obecnej Odry.

- Jestem dumny, że mogę pomóc ułożyć ten klub na nowo. Doskonale pamiętam czasy, kiedy Odra grała w ekstraklasie. Kiedy ten dreszczyk emocji towarzyszył nam podczas rozgrywek. To były wspaniałe chwile. Naszym zadaniem jest powrócić do tych czasów. Żeby dać wam te emocje. Odra to wielki klub z długoletnią historią. Klub istnieje i istniał dzięki kibicom. Bez was nie ma nas, gramy dla was - mówił Tomasz Stolarski, prezes Odry Wodzisław Śl. Pierwszy trener zespołu Jacek Trzeciak zwrócił natomiast uwagę, że klub początek ma całkiem niezły. - Mamy praktycznie cały nowy zespół. Co przyniesie czas, zobaczymy - dodał.

Bramkarze:

 • WITALIJ ONOPKO
  Pochodzi z Ukrainy. Doświadczenie, które zdobył w ciągu 10 lat spędzonych na ukraińskich boiskach, z pewnością przyda się w tym sezonie ligowym, w którym liczy na zachowanie jak najwięcej czystych kont.
 • KAMIL KUSZKA
  Od ilu lat jest związany z Odrą Wodzisław. Młody, utalentowany piłkarz. Codziennie pracuje na to, aby w przyszłości stać się bramkarzem nr 1 dumy Wodzisławia. Ma 17 lat.
 • WIKTOR GOREL
  Wychowanek MKP Centrum. Trzeci bramkarz Odry. Jego marzeniem jest być kiedyś nr 1. Ma 17 lat.

Obrońcy:

 • MIŁOSZ CZOGAŁA
  Codziennie ciężko pracuje, by umocnić swoją pozycję w pierwszym zespole Odry. Ma 18 lat.
 • JAKUB PRZYGODA
  Codziennie ciężko pracuje, by umocnić swoją pozycję w pierwszym zespole Odry. Ma 19 lat. 
 • RADOSŁAW KRUPPA
  Jego poprzednim zespołem były Szombierki Bytom. W Odrze grał już w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Zdolny, zawsze uśmiechnięty. 
 • ADAM FOJCIK
  Zadebiutował w Odrze jeszcze w poprzednim sezonie, kiedy był wypożyczony z GKS-u Jastrzębie. Klub docenił jego wszechstronność i przydatność dla zespołu. Ma 18 lat.
 • KYRYLO PROTSYSHYN
  Wysoki, silny stoper. Z doświadczeniem zdobytym w ukraińskich i rosyjskich klubach przeniósł się do Wodzisławia Śl. Ma 27 lat.
 • PATRYK MOCIAK
  Przebojowy, szybki. Wychowanek Zagłębia Sosnowiec, skąd jest wypożyczony. Ma 20 lat. 

Pomocnicy:

 • JEWHENIJ CZEPURNENKO
  Doświadczony pomocnik, który może także występować w ataku. Potrafi piekielnie mocno uderzyć z dystansu. Posiada doświadczenie z zaplecza ukraińskiej ekstraklasy. Ma 32 lata.
 • VALERII KOVERNYK
  Wychowanek słynnego Szachtara Donieck. Występował w kilku ukraińskich zespołach, ale także na Słowacji. Przebojowy skrzydłowy z dobrym przyspieszeniem. Ma 27 lat
 • PRZEMYSŁAW SZKATUŁA
  Uzdolniony piłkarz. Ma rozegranych ponad 100 meczów w I i II lidze polskiej. Były piłkarz Polonii Bytom, ROW-u Rybnik oraz Ruchu Chorzów.
 • OLEKSANDR TSYBULNYK
  Wychowanek Metalist Charków. Na jego koncie jest 146 występów na drugim szczeblu rozgrywkowym w Ukrainie. Ma ogromne umiejętności i wizję gry, które czynią go świetnym pomocnikiem. Ma 29 lat.
 • SZYMON KALISZ
  Pochodzący z Rydułtów filigranowy pomocnik ze świetnym dryblingiem i zwinnością. W przeszłości występował w młodzieżowych zespołach Ruchu Chorzów i Unii Turza Śl. W Odrze grał w poprzednich sezonach. Ma 21 lat.
 • MATEUSZ FLAK
  Wychowanek Unii Dąbrowa Górnicza. Wysoki pomocnik, który dobrze wykorzystuje swoje warunki fizyczne. W Odrze grał już w poprzedniej rundzie. Ma 20 lat.
 • WOJCIECH WENGLORZ
  To będzie jego drugi sezon w barwach niebiesko-czerwonych. Szybki, przebojowy, boczny pomocnik z doskonałą umiejętnością wchodzenia w pole karne. W przeszłości grał w czeskiej Karwinie i MKS-ie Kluczbork. Ma 24 lata.
 • TOMASZ KRĘŻELOK
  Pochodzący z Bielska-Białej środkowy pomocnik wychowany w Gwarku Zabrze. Inteligentny pomocnik z dobrym podaniem.
 • PAWEŁ ZDUNEK
  Urodzony w Wodzisławiu Śl. Od wielu lat związany z Odrą. Skromny, ciężko pracujący na sukces. Stał się jednym z filarów klubu w ostatnich sezonach. Ma 22 lata.
 • MACIEJ KŁOSEK
  Z Odrą związany jest od dobrych kilku sezonów. Wywalczył awans do III ligi. Piłkarz od czarnej roboty.
 • MICHAŁ GAŁECKI
  Ostatni jego klub to MKS Podhale. Urodzony w Rydułtowach. Bardzo chciał grać w barwach niebiesko-czerwonych. Pracowity i silny pomocnik. Ma 26 lat.

Napastnicy:

 • JAKUB KUCZERA
  Wychowanek MKP Centrum. Grał w takich zespołach jak ROW Rybnik czy Garbarnia Kraków, skąd został wypożyczony do Odry. Zwinny i szybki. 19 lat.
 • BARTOSZ KRZYŻOK
  Młody, ambitny chłopak z marzeniami o strzelaniu wielu bramek dla niebiesko-czerwony. Ma 17 lat.
 • IGOR KARPENKO
  Urodzony we Lwowie. Silny napastnik, z doskonałą umiejętnością gry w powietrzu. Ma 24 lata
 • KRZYSZTOF KRZYŻOK
  Kapitan Odry Wodzisław. Od wielu lat w zespole. Charakterny obrońca, na którego zawsze można liczyć. Doskonały lider.
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].