Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sztafeta Aniołków z Justyną Święty-Ersetic w finale ME w Monachium

Mistrzynie Europy z Berlina 2018 bronią tytułu na zawodach w Bawarii. W półfinałowym biegu sztafety 4x400 m Polki zajęły trzecie miejsce i awansowały do sobotniego finału. Raciborzanka biegła na trzeciej zmianie.

Sztafeta Aniołków z Justyną Święty-Ersetic w finale ME w Monachium
Justyna Święty-Ersetic mówiła w TVP, że Czeszki wybiły ją z rytmu przy zmianie pałeczki/screen TVP Sport

To nie był łatwy bieg dla polskiej sztafety, nie obyło się w nim bez kontrowersji. Aniołki długo zajmowały w rywalizacji dopiero 5-6 miejsce i dzięki finiszowi Natalii Kaczmarek, która w Monachium wywalczyła wcześniej indywidualne srebro, Polki zapewniły sobie miejsce w finale.

Justyna Święty-Ersetic biegła jako trzecia w sztafecie. Przy przejmowaniu pałeczki od Małgorzaty Hołubek-Kowalik za blisko naszych biegaczek znalazły się Czeszki, które zabiegły im drogę, co spowolniło polską zmianę.

- Podanie pałeczki dokonało się praktycznie na stojąco, dziewczyny musiały się szukać - mówili komentatorzy w TVP Sport.

Incydent na bieżni zakończył się dyskwalifikacją Czeszek. - Ja jestem przerażona tym, co się stało. To, co zrobiła Czeszka, jest absolutnie zabronione i to w ogóle wybiło mnie z rytmu - mówiła w wywiadzie w TVP Sport Święty-Ersetic. Jej występ oceniono dobrze, choć biegła ze skutecznie blokującą ją przed wyprzedzeniem Hiszpanką.

W klasyfikacji przed finałem Aniołki Matusińskiego mają czwarty czas (3.26,05 s), ale w składzie na decydujący o medalach bieg mają się pojawić Anna Kiełbasińska (brąz na tych ME) oraz Iga Baumgart-Witan, co powinno przyspieszyć polską sztafetę.

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].