Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bez miasta nas nie ma. 3 gorzkie fakty po konferencji Odry Wodzisław [ZDJĘCIA, LIVE]

24 października zarząd Odry Wodzisław zorganizował konferencję prasową na której podał kilka faktów z życia klubu. Kolorowo nie było i nie jest...

Bez miasta nas nie ma. 3 gorzkie fakty po konferencji Odry Wodzisław [ZDJĘCIA, LIVE]
Na konferencji prasowej kibice usłyszeli gorzką prawdę o klubie. Ale lepsza gorzka prawda niż kolejne mydlenie oczu i jak wspomniał prezes - malowanie trawy na zielono...

1. Miasto i udziałowcy

W listopadzie 2021 roku obecni udziałowcy wraz z miastem uratowali klub. Rok temu nie było nic poza długami. Dziś (choć długi są nadal) jest już coś poza nimi: kadra, trener, prezes i systematycznie robiony porządek w papierach. Sytuację finansową Odry Wodzisław poprawiają udziałowcy, sponsorzy, sami kibice kupując bilety i gadżety klubu oraz miasto.

- Bez wsparcia finansowego miasta Odra Wodzisław tak naprawdę nie istnieje - powiedział prezes klubu, Marcin Piwoński na konferencji prasowej. - Udziałowcy, miasto, to oni rok temu uratowali ten klub. Bez wsparcia miasta nie przeżyjemy, no chyba, że nagle pojawi się jakiś sponsor cudotwórca z grubym portfelem, ale to już w latach ubiegłych przeżywaliśmy. Jeden sponsor nas nie zbawił. Pomógł, ale nie zbawił. Nie skupiajmy się na jednym sponsorze, tylko na kilku. Bo jeśli ten jeden odejdzie, jesteśmy poskładani.

2. Długi

O tym, że wodzisławski klub jest zadłużony wiadomo nie od dziś. Lista obciążeń finansowych Odry obejmuje: zaległości względem Urzędu Skarbowego, wypłacenie należności dawnym piłkarzom, spłaty kar...

- Płacimy dużo rzeczy ratalnych wobec zawodników z zeszłego roku i którzy grali dwa lata temu. Mamy bardzo dużo kar, które mamy rozłożone na raty - powiedział prezes. - Próbujemy przeżyć z miesiąca na miesiąc.

3. Umowy których... nie było?

Ciekawym tematem, który poruszyli kibice była głośna umowa sprzed kilku lat z VFL Wolfsburg. Czy ona coś dała? Co się z tym tak naprawdę stało? 

- Ja tej umowy nigdy nie widziałem i nie widzę. Nie wiem, co było w latach poprzednich, czy Wolfsburg czy Levante zrobiły nam tu jakąś szkółkę. Nie wiem, ja to widzę tylko na naszym autokarze. Dostrzegliście plusy tych umów? Bo ja nie. Tak naprawdę oficjalnie w klubie nie funkcjonują te umowy. One nie są zarejestrowane, klub nie jest w posiadaniu tych umów, w wykazie umów, które my mamy ich nie ma. Dla mnie one nie istnieją - powiedział prezes.

Celem Odry Wodzisław jest utrzymanie się w III lidze i żeby klub organizacyjnie stanął na nogi.

Zobacz konferencję prasową:

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~zamknąć_w_pizdu (46.134. * .21) 26.10.2022 20:25

To jest gańba a nie promocja, id spadku z ekstraklasy ciągle tylko problemy, afery, niepłacenie, przekręty a nad wszystkim kompletny brak przejrzystości, jak gangsterskie janusz-biznesy z lat 90.

mhl999 26.10.2022 19:19

może czas po prostu zamknąć taki klub na cztery spusty? bez pieniędzy od podmiotów zewnętrznych klub nie ma racji bytu. ciągle branie kasy z miasta dla podratowania sytuacji - ostatnio 600tys? na rzekomą promocję to marnowanie środków.

~uncommon_man (193.189. * .100) 25.10.2022 22:20

@kicek1960 w jaki sposób Cię oszukał?

~PeOwiec (155.133. * .231) 25.10.2022 16:48

Tak to jest jak się bierze zawodników z dotacja że mają grać a młodzi won~ukropol (87.101. * .96) 25.10.2022 14:56

Ile ukry wygrały na bukach?

~Reds (46.204. * .70) 25.10.2022 14:08

Ale tłumy.....

~op (91.192. * .86) 25.10.2022 10:38

Redakcja ma pole do popisu wystarczy apytac panow Dajwlowskiego i Paulusa

~kicek1960 (91.192. * .111) 25.10.2022 09:33

Panie Prezesie znam tego "cudotwórcę" który opowiada i opowiada dalej że jest "skautem" VFL, a naprawdę to ten głupek (który mnie też oszukał)tylko siedział tam na ławce i fotki robił. Teraz ponoć działa z kolegą i mają swoją "stajnie piłkarską".