Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
WOŚP w Raciborzu na godz. 19.29: 64 402,26 zł
O 18.40 było 44 384,60 zł; o 17.20: 25 847,51 zł; skarbonka z PCS: 1643,21 zł i 3,60 euro; skarbonka z MDK: 334,83 zł

Mikołajkowy i rodzinny bieg z Justyną Święty-Ersetic na Zamkowej

Multimedalistka z IO w Tokio poprowadziła rozgrzewkę i dała znak do startu Biegu Mikołajkowego na stadionie lekkoatletycznym w Raciborzu. Mimo przeziębienia i mocnej chrypki była gościem specjalnym wydarzenia na obiekcie, który służy jej często do treningów.

Mikołajkowy i rodzinny bieg z Justyną Święty-Ersetic na Zamkowej
10 okrążeń mieli do pokonania uczestnicy Biegu Mikołajkowego na stadionie miejskim w Raciborzu

Materiał wideo:

Biegaczka z raciborskich Ocic nie chciała zawieść zwłaszcza najmłodszych fanów i pojawiła się na wydarzeniu anonsowanym w kalendarzu miejskich imprez jej nazwiskiem. Był to także element działań promocyjnych z umowy, jaką sprinterka ma z Miastem Racibórz. Na bieg przyszła szefowa wydziału promocji z magistratu - Karolina Kunicka.

Święty-Ersetic przeprowadziła rozgrzewkę dla biegaczy. Zaczęła od biegu w miejscu i krążenia ramionami, następnie pokazała bieg z wysoko uniesionymi kolanami i symulację sprintu. Były też skłony, rozciąganie, „bioderka” i szeroki rozkrok.

Okazało się, że 3 grudnia biegaczka świętowała swoje urodziny, więc od zgromadzonych na linii startu usłyszała gromkie Sto lat! - A kto? - krzyknęła trener Beata Monica-Szyjka. - Justyna! - odpowiedzieli startujący.

Przed biegiem wszyscy uczestnicy stanęli do zbiorowego, pamiątkowego zdjęcia. Znak do startu dała olimpijka z Tokio.

Do pokonania było 10 okrążeń stadionu, ale wystarczyło jedno, by dostać słodkiego mikołajka od przebranego w tę postać Tomasza Kuryłowicza z OSiR. Towarzyszyła mu Monika Brzostek, również pracownica ośrodka.

Przy okazji wydarzenia zaprezentowali się wolontariusze ze schroniska dla bezdomnych zwierząt z tamtejszymi pupilami. Psy czekają na nowego właściciela. Uczestnicy biegu ufundowali karmę na potrzeby placówki.
Psy też wzięły udział w biegu i to nie tylko te schroniskowe, bo niektórzy przyprowadzili swoje czworonogi.

Na zakończenie odbyło się losowanie nagród, bo w biegu wszyscy byli zwycięzcami, a kto dostał jaki prezent zależało od szczęśliwego losu z numerkiem.

Trenerkę wielu znakomitych biegaczy Victorii Racibórz - Beatę Monicę-Szyjkę pytaliśmy, jak impreza mikołajkowa wpisuje się w promowanie biegania w Raciborzu.

Dyrektor Paweł Król wytłumaczył, jak wymyślono bieg w okresie mikołajkowym, aby nie był zbytnim wysiłkiem dla uczestników.

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].