Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Justyna Święty-Ersetic: Wierzę, że wrócę na poziom sprzed roku

- Mam większy bagaż doświadczeń. Płynniej wchodzę na większe obroty i prędkości - powiedziała raciborzanka w wywiadzie dla TVP Sport.

Justyna Święty-Ersetic: Wierzę, że wrócę na poziom sprzed roku
Justyna Święty-Ersetic zapowiada, że w przyszłym roku interesują ją MŚ w Budapeszcie

Zapytano ją tam czy po 19 latach wyczynowego uprawiania biegania wciąż czerpie radość ze startów?


– Jeśli będę zdrowa, będzie mi się chciało harować. W poprzednim roku jeszcze przed sezonem halowym nie chciało mi się trenować. Nastawienie zmieniło się w styczniu. Rozpędziłam się w ćwiczeniach. Nabrałam motywacji. Przyszła frajda. Tak było do momentu pierwszych urazów. Liczę, że w kolejnych miesiącach los mnie oszczędzi i będę mogła wchodzić na jeszcze wyższe obroty - powiedziała TVP Sport absolwentka ZSOMS w Raciborzu.

Święty-Ersetic przyznała też, że w tym roku weszła później w przygotowania. - Bardzo powoli wdrażam się w treningi. Nie chcę niczego przyspieszać. Mam swoje lata. Patrzę przede wszystkim na zdrowie. Pojawia się kalkulowanie. Zerkam w pesel i nie jest tak kolorowo. Wychodzą lata ciężkich treningów. Czuję poprzednie kontuzje. Muszę na siebie uważać, chociaż często ryzykuję. Gdy coś boli, to nie odpuszczam, tylko zaciskam zęby i biegam dalej. Nie zawsze to dobra metoda - zauważyła.

Raciborska sprinterka wraca razem z trenerem Aleksandrem Matusińskim do pracy. - Mamy jeszcze niejedno do udowodnienia. Medale uzależniają. Kiedyś myślałam, że jak zdobędę medal igrzysk, to odpuszczę. Jest inaczej. Chcę jeszcze i jeszcze więcej. Czuję się rozpędzona. Trudno będzie powiedzieć: "Dobra, mam dosyć. Kończę". Datę zakończenia kariery odkładam w czasie - zadeklarowała w TVP Sport.

Święty-Ersetic planuje w pierwszej połowie 2023 roku starty w kilku mityngach w hali. - Imprezę docelową odpuszczę. Wyciągam wnioski z poprzednich miesięcy. Nie chcę niczego przyspieszać - stwierdziła.

Głównym celem na 2023 rok będzie dla niej walka o najwyższe miejsca latem w Mistrzostwach Świata w Budapeszcie.

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].