Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

UKS Baszta Wodzisław Śląski zwycięzcą Drużynowych Mistrzostw Śląska Juniorów

Drużyna w składzie: Sebastian Stypka, Mikołaj Walaszczyk, Krzystof Ciepły, Kacper Staniczek, Wojciech Swoboda, Alicja Lach, Diana Rduch zajęła pierwsze miejsce w tych prestiżowych rozgrywkach, których historia sięga aż 1928 roku.

UKS Baszta Wodzisław Śląski zwycięzcą Drużynowych Mistrzostw Śląska Juniorów
Fot. UKS Baszta Wodzisław Śląski

Dodatkowymi sukcesami na szachownicach mogą pochwalić się Kacper Staniczek (2.miejsce na 3 szachownicy) i Wojciech Swoboda (3.miejsce na 4 szachownicy).

Każdy z zawodników walczył na szachownicy do końca, nie odpuszczając żadnemu przeciwnikowi. Na sukces drużyny złożył się każdy punkt, a nawet pół punktu.

Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów - I Liga Śląska Juniorów 2023 zostały rozegrane w ciągu trzech zjazdów weekendowych. W sumie dziewięć rund rozegranych w systemie szwajcarskim, w czasie 90 minut + 30 sekund na każde posunięcie.

Niedzielny pojedynek (12.02.2023) był dla drużyny najtrudniejszy, ale zakończony sukcesem. Wynik klasyfikacji końcowej nie był jasny do ostatniej chwili. UKS Baszta zwyciężyła w dziewiątej rundzie 3,5 do 2,5.

źródło: UKS Baszta Wodzisław Śląski


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Isar (91.59. * .181) 14.02.2023 18:39

Wielki sukces,bravo Wodzislaw!