W Wodzisławiu Śl. pamięć o Żołnierzach Wyklętych uczczą na sportowo

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "CENTRUM" w Wodzisławiu Śląskim zachęca do udziału w XI edycji Biegu Tropem Wilczym. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 5 marca 2023 roku o godz. 12:00 w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".

W Wodzisławiu Śl. pamięć o Żołnierzach Wyklętych uczczą na sportowo
Impreza łączy upamiętnienie bohaterstwa Żołnierzy Wyklętych z aktywną formą spędzania wolnego czasu (fot. MOSiR "CENTRUM")

W 2011 roku 1 marca został ustanowiony świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 roku grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy, a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie - Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy. Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Organizatorem wydarzenia jest ZHR Wodzisław Śląski. Natomiast współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ''CENTRUM'' w Wodzisławiu Śląskim.

źródło: tropemwilczym.org, UM Wodzisław Śląski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].