Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ryszard Wieczorek trenerem Unii Turza Śląska

Ze względu na zdarzenie losowe, które uniemożliwi Markowi Hanzelowi, przez dłuższy okres pełnić funkcji trenera pierwszej drużyny, na niecały tydzień do rozpoczęcia rundy rewanżowej klub zmuszony został do poszukiwań jego następcy.

Ryszard Wieczorek trenerem Unii Turza Śląska
Nowy trener Unii Turza Śląska Ryszard Wieczorek.

Unia Turza Śląska zdecydowała się zatrudnić doświadczonego szkoleniowca 61-letniego Ryszarda Wieczorka.

W lokalnym środowisku postać trenera Wieczorka jest ogólnie znana, bowiem już jako piłkarz dał się poznać z świetnej strony reprezentując Odrę Wodzisław m.in. w rozgrywkach polskiej ekstraklasy. Karierę trenerską rozpoczął w Przyszłości Rogów awansując z nią do klasy okręgowej.

Na początku XXI wieku objął po raz pierwszy stery wodzisławskiej Odry, a następnie pracował w Koronie Kielce z którą wywalczył awans do ekstraklasy. Potem krótko pracował w Górniku Zabrze, ponownie Odrze Wodzisław oraz Piaście Gliwice. Potem z ROW-em Rybnik awansował do I ligi, a w 2018 roku po raz trzeci objął Odrę Wodzisław awansując z nią po ostrej walce z Unią Turza Śląska do IV ligi. Potem na prawie trzy lata zakotwiczył w Kaliszu, by w maju ubiegłego roku podjąć się roli strażaka w Odrze Wodzisław.

Z tej roli wywiązał się znakomicie utrzymując Odrę w III lidze. Jesienią w tej samej klasie rozgrywkowej prowadził Polonię Bytom zostawiając ją na drugim miejscu w tabeli. Z powodu problemów zdrowotnych jego obowiązki w Bytomiu przejął Adam Burek, a trener Wieczorek zdecydował się na podpisanie umowy do końca sezonu z Unią.

Asystentem trenera Wieczorka będzie Dawid Skrzyszowski. Trenerem bramkarzy Beniamin Jastrzębowski, natomiast trenerem przygotowania motorycznego Przemysław Kuczok.

źródło: FB Unia Turza Śląska


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].