Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Rybniku odbędą się II Mistrzostwa Polski Pięcioboju Kettlebell

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 11 marca w Rybniku - Niedobczycach na hali MOSiR przy ul. Górnośląskiej 108 w godzinach 10:00 - 17:00.

W Rybniku odbędą się II Mistrzostwa Polski Pięcioboju Kettlebell
Fot. CrossFit Black Ground

Wydarzenie to organizowane jest pod patronatem Polskiej Federacji Sportów Odważnikowych oraz IKMF (International Kettlebell Marathon Federation) przy współpracy z MOSiR Rybnik oraz CrossFit Black Ground, reprezentowanym przez właściciela klubu Jakuba Ryć jako gospodarza tychże zawodów w mieście. Są to zawody o najwyższej randze w tej dyscyplinie sportu rozgrywane na terenie kraju, a udział w nim weźmie 55 zawodników z całego kraju. Koordynatorem z ramienia Polskiej Federacji Sportów Odważnikowych jest Marcin Filipiak (przedstawiciel organizacji IKMF na Polskę) - wielokrotny medalista i reprezentant naszego kraju w tej a także w innych dyscyplinach kettlebell na arenach międzynarodowych.

Mistrzostwa będą odbywały się pod szyldem wspomnianej już IKMF (International Kettlebell Marathon Federation), ponieważ Pięciobój Kettlebell (Pentathlon) należy do struktur IKMF. Oznacza to, że zgodnie z zasadami organizacji, podczas startu istnieje możliwość zdobycia rangi CMS IKMF (Candidate for Master of Sport) - przepustki na listopadowe Mistrzostwa Świata IKMF na Węgrzech. Także zawodnicy nie tylko będą walczyć o tytuł Mistrzyni i Mistrza Polski, ale także o zdobycie nominacji na zawody międzynarodowe.

Czym jest Pięciobój Kettlebell?

Oprócz tego, że Kettlebell Pentathlon (pięciobój) stał się dyscypliną sportową powstałą na bazie Kettlebell Sport, gdzie rywalizują ze sobą zawodnicy o to, kto zdobędzie więcej punktów i wygra zawody, to Pięciobój kettlebell jest również świetnym testem wydolności i siły dla zawodników sportów wszelakich.

Pentathlon Kettlebell zawiera w sobie zarówno boje siłowe, jak np. military press, jak i olimpijskie - jerk, push press, clean. Ale to nie wszystko! Kolejną zaletą Pięcioboju Kettlebell jest fakt, iż jest on niemal klasycznym treningiem interwałowym, który to z kolei dedykowany jest do poprawy wydolności. Mówimy tu o zmiennym wysiłku o dużej intensywności (w pięcioboju to 6 min pracy z odważnikiem) przeplatanym z wysiłkiem o małej lub bardzo małej intensywności (w pięcioboju to 5 min przerwy przed kolejnym bojem).

Jest więc trening siły, dynamiki oraz trening wydolnościowy. Ale to znów nie wszystko. Kolejną zaletą Pentathlonu Kettlebell jest jego precyzyjna mierzalność.

Efektem ukończonego pięcioboju jest liczba powtórzeń wykonana konkretnym ciężarem w przeliczeniu na punkty, które przypisane są do każdego ciężaru kettla. Uzyskujemy konkretny wynik w punktach, a wynik ten możemy zestawić z rankingiem, który obrazuje poziom względem ogólnoświatowych kryteriów (przyjętych przez, twórcę pięcioboju Valerego Fedorenko). Gdy po miesiącu powtórzymy pięciobój, znów otrzymujemy wynik, który z kolei może już obrazować ogólne przygotowanie.

źródło: CrossFit Black Ground


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].