Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborscy iaidocy zdobyli srebro w Hradcu Kralovem

W miniony weekend raciborscy iaidocy kolejny raz wystartowali w turnieju drużynowym iaido w czeskim Hradec Kralove. Odbyło się tam również zgrupowanie szkoleniowe, którego głównym prowadzącym był Andy Watson Sensei z Wielkiej Brytanii. 

Raciborscy iaidocy zdobyli srebro w Hradcu Kralovem
Fot. Polski Związek Kendo

Dwudniowe seminarium było poświęcone ważnym aspektom technicznym i przygotowaniom pod kątem zawodów.

Młodzi iaidocy z raciborskiego klubu Butokukan wystartowali w turnieju w składzie:

  • Gabriel Durejko – SP 15,
  • Tomasz Majchrzak – II LO,
  • Anna Majchrzak – ZSOMS.

W turnieju wystartowało w sumie 11 drużyn: 10 drużyn z Czech i Raciborzanie.

Po zeszłorocznej nagrodzie „za ducha walki” tym razem zdobyli drugie miejsce. Zaprezentowali się świetnie zbierając kolejne doświadczenia zawodnicze.

Było to również dla nich ważne zgrupowanie pod kątem przygotowań do startów w Otwartych Mistrzostwach Polski Iaido, które odbędą się w dniach 19-21 maja w Raciborzu, w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Łąkowej 31 – Arena Rafako. 

źródło: Polski Związek Kendo


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].