Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

MKZ Unia srebrno-brązowa na Mistrzostwach Polski seniorów w Raciborzu

MKZ Unia Racibórz była w sobotę 6 maja gospodarzem najważniejszego czempionatu w kraju. - Mamy trzy najważniejsze imprezy w karierze: igrzyska, mistrzostwa świata i właśnie krajowe mistrzostwa - podkreślał prezes Unii Ryszard Wolny na oficjalnym otwarciu wydarzenia w Arenie Rafako. Zawody połączono z tradycyjnym w Raciborzu Memoriałem Wiesława Hanczarka.

MKZ Unia srebrno-brązowa na Mistrzostwach Polski seniorów w Raciborzu
Piotr Skalik wywalczył dla Unii Racibórz brązowy medal

Materiał wideo:

Unici zakończyli rywalizację z dorobkiem dwóch brązowych medali i dwóch srebrnych - Piotra Skalika i Wojciecha Iwanowskiego oraz Arkadiusza Gucika i Piotra Stolarczyka. Czy to niespodzianki? Pytaliśmy trenera unitów Mateusza Wolnego, który tę grupę w klubie przejął od ojca - Ryszarda. - Medal Piotrka Skalika jest miłą niespodzianką. Śniło mi się, że on osiągnie tu sukces. Powiedziałem mu o tym rano. Udanie zawalczył na tych zawodach. Jestem też bardzo zadowolony z występu Wojciecha Iwanowskiego. To był  jego debiut w grupie seniorskiej. Bardzo dobrze przygotował się do niego. On się szykuje do ME i MŚ juniorów do lat 20 - mówił trener. Podkreślił też wynik Arkadiusza Gucika, którego nazwał weteranem. - Arek wrócił na raciborskie maty i pokazał, że jeszcze na wiele go stać. Nadal jest klasowym zawodnikiem - stwierdził Wolny.

Żałował, że mimo dobrej walki nie udało się wywalczyć złota P. Stolarczykowi.

- Chłopaki zostawiły dziś serce na macie, każdy walczył do samego końca, pokazali pazur i dziękuję, że zaufali mi, swemu trenerowi - usłyszeliśmy od Mateusza Wolnego, który ze swymi podopiecznymi trenuje od dwóch lat.

Trzecia drużyna seniorskich MP w zapasach w stylu klasycznym

Z powodu przebytej choroby i wcześniejszych bardzo ciężkich przygotowaniach do walki w barwach narodowych, nie mógł w Raciborzu wystąpić brązowy medalista ME w Chorwacji - Kamil Czarnecki. - Ten tydzień Kamil musiał się kurować, na treningu był osłabiony i podjęliśmy z prezesem Wolnym decyzję, że Kamil nie będzie tu startował, a skupi się na starcie w MŚ - stwierdził M. Wolny. 

Jego zdaniem nie tylko Unia ma pokolenie bardzo zdolnych juniorów, przed którymi rysuje się ciekawa przyszłość. - Dziś pozdobywali medale pokonując bardziej doświadczonych rywali. Ta grupa jest świetna, dawno nie było tak mocnych zawodników w tej kategorii wiekowej - zauważył trener, który pracuje z reprezentacją Polski do lat 20.

Wolny żałuje, że zapaśnicy nie są tak doceniani jak piłkarze. Na futbol idą znacznie większe środki finansowe, a o sukcesach jakie osiągają klasycy, piłkarze mogą co najwyżej marzyć. - My trenujemy codziennie dwa razy, przed zajęciami w szkole i po nich. Na każde zawody chłopaki muszą zrzucą po 3, po 6 kg. A to się dzieje tydzień w tydzień, dziś Skalik i Iwanowski walczyli na tym turnieju, a za tydzień jadą do Niemiec i muszą być gotowi do rywalizacji - dodał M. Wolny.

Drużynowo gospodarze zajęli trzecią lokatę.

Wkrótce więcej o Mistrzostwach Polski Seniorów w Raciborzu

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].