Kietrz debiutuje w rugby. Turniej przyciągnął drużynę mistrzów Polski [ZDJĘCIA]

Rugby wymaga od zawodników siły, zwinności i wytrzymałości, a także umiejętności taktycznych i strategicznych. I choć Kietrz nie ma swojej drużyny, to ma pasjonatów, którzy poddali pomysł organizacji turnieju, czego podjęło się miejscowe Centrum Kultury i Sportu TKALNIA. To pierwszy taki turniej w okolicy.

Kietrz debiutuje w rugby. Turniej przyciągnął drużynę mistrzów Polski [ZDJĘCIA]
Rugby to popularny sport w wielu krajach, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, RPA, Nowej Zelandii, Australii i Francji. Co cztery lata odbywają się również największe zawody w rugby, czyli Puchar Świata, który przyciąga miliony fanów z całego świata. Fot. Katarzyna Kubik

Rugby to zespołowy sport drużynowy, który powstał w Anglii pod koniec XIX wieku. Jest to dynamiczna i kontaktowa gra, w której dwie drużyny składające się z siedmiu zawodników w przypadku rugby 7 rywalizują o zdobycie punktów poprzez wprowadzenie piłki owalnej do bramki przeciwnika. Męskie rugby w siedmioosobowej formie to sport bardzo widowiskowy. Jako jeden ze sposobów rozegrania rzutu wolnego i karnego, jest tak zwana formacja młyna, która w tej odmianie liczy po trzech zawodników z każdej drużyny.

Kietrz swoje zawody zorganizował w sobotę 13 maja, w których wystartowały takie drużyny jak: OGNIWO Sopot, RUGBY Biesal, Rugby Club Bolesławiec, Rugby Wrocław, Rugby Club Częstochowa oraz obecni Mistrzowie Polski - TYTAN Gniezno.

Oprócz turnieju, w majową sobotę został zorganizowany piknik rodzinny, ze Strefą Szalonych Dmuchańców, grami i zabawami dla dzieci.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].