Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bilardowa rewolucja na Śląsku: Jak klub z Wodzisławia Śląskiego podbija polską ligę bilardową

Akademia Bilardowa Wodzisław Śląski jest Klubem Sportowym, a jednocześnie jedynym na Śląsku niekomercyjnym klubem bilardowym, który powstał w celu realizowania i rozwoju pasji swoich założycieli, a nie w celach zarobkowych.

Bilardowa rewolucja na Śląsku: Jak klub z Wodzisławia Śląskiego podbija polską ligę bilardową
Mamy szczęście do ludzi bo każdy z naszych członków wnosi coś od siebie i traktuje to miejsce jak swój drugi dom - mówi Marcin Hojka

Pierwszy zespół Klubu - drużyna „Akademia Bilardowa Wodzisław Śląski” zadebiutował w rozgrywkach II ligi bilardowej w roku 2021. Zespół ten sezon zakończył na drugim miejscu w grupie, pokonując drużyny z Pakosławic, Legnicy i Wałbrzycha co umożliwiło udział w barażach w Łodzi do I Ligi Bilarda. Zespół Akademia Bilardowa Wodzisław Śląski był jedynym „beniaminkiem” tego wydarzenia. Osiągnięcia pierwszej drużyny Klubu oraz ciągła praca nad organizowaniem turnieju cyklicznego typu "open" dla amatorów bilarda z całego Śląska o zróżnicowanym poziomie zaawansowania zaowocowały powiększeniem społeczności klubowej o nowych członków, których obecnie jest już ponad 20, co pozwoliło na rekrutację i stworzenie drugiego aktywnego zespołu II polskiej ligi bilarda. Aktualnie obie drużyny grają w polskiej lidze bilardowej. Pierwsza bardziej doświadczona drużyna piastuje obecnie pierwsze miejsce w swojej grupie wyprzedzając zespoły z Krakowa, Brzeszcz i Jaworzna.

W skład zarządu stowarzyszenia wchodzą: Prezes – Marcin Hojka, wiceprezes – Robert Kurpanik, sekretarz – Andrzej Dziobkowski, oraz skarbnik – Szymon Surma. Wszyscy z nich obecnie grają w polskiej IIgiej lidze. Oni byli pomysłodawcami stowarzyszenia, wywozili pierwsze wiaderka gruzu z wynajmowanego pomieszczenia i zaczęli własnymi siłami budowę klubu, który obecnie dysponuje pięcioma profesjonalnymi 9-stopowymi stołami bilardowymi, ubranymi w najwyższej jakości sukna, a gra się na nich i trenuje tylko i wyłącznie belgijskimi bilami firmy Aramith. Jednak nie jest to zasługą tylko czwórki osób lecz wszystkich członków klubu, stopniowo wchodzących w szeregi tego stowarzyszenia. - Mamy szczęście do ludzi bo każdy z naszych członków wnosi coś od siebie i traktuje to miejsce jak swój drugi dom - mówi Marcin Hojka. - Niewielka ale zżyta społeczność osób, których łączy przede wszystkim zamiłowanie do sportu bilardowego to najlepszy zwrot inwestycji jaki mogliśmy otrzymać. Dlatego rozwijamy się i działamy dalej: W bieżącym roku odbywają się u nas mecze ligowe, eliminacje do mistrzostw Polski Amatorów w 8 bil, eliminacje do mistrzostw Polski Amatorów w 9 bil, cykliczny turniej środowiec ABW (31.05 zaczęła się jego 9-ta już edycja) oraz inne liczne turnieje amatorskie - dodaje.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Georgia (188.147. * .106) 17.08.2023 14:31
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~GrzegorzMatla (87.207. * .182) 02.06.2023 07:56

Dziękuje,za bardzo fajna współprace...