Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Justyna Święty-Ersetic nie pobiegnie na Mistrzostwach Świata ani nigdzie indziej. Sezon skończył się dla niej przedwcześnie

Sprinterka z raciborskich Ocic przegrała z kontuzjami trapiącymi ją od wielu miesięcy. - Walczyłam, jednak ból nie ustaje - przyznała na swoim Instagramie. Zapowiedziała, że w tym roku już nie wystartuje. Liczy, że wyzdrowieje, by wystąpić na igrzyskach w Paryżu w 2024 roku.

Justyna Święty-Ersetic nie pobiegnie na Mistrzostwach Świata ani nigdzie indziej. Sezon skończył się dla niej przedwcześnie
O swoim pechu ze zdrowiem Justyna Święty-Ersetic napisała na swoim Instagramie

- Och, kocham to i nienawidzę jednocześnie - zaczęła swój wpis raciborzanka.

Oto co napisała:

Nic nie jest proste i oczywiste jakby się mogło nam wydawać.Plany były ogromne, ciężka praca wykonana, a serducho w przygotowaniach zostało na bieżni. Dla mnie niestety sezon, bardzo krótki sezon dobiegł końca... W tym roku nie zobaczycie mnie już na bieżni.

Zawiodło po raz kolejny zdrowie, a z tym pojawił się ogromny zawód i rozczarowanie. Konsekwencją tego wszystkiego jest kryzys mentalny.

Próbowałam, walczyłam, jednak ból nie ustaje.

Dlatego uważam, że to jest najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć w tym momencie, w głowie mając myśl, że już w przyszłym roku są Igrzyska Olimpijskie w Paryżu - najprawdopodobniej ostatnie już dla mnie, chociaż przed Tokio też tak twierdziłam.

Na koniec absolwentka ZSOMS Racibórz i wychowanka Victorii Racibórz zaapelowała do swych fanów, by trzymali kciuki za jej zdrowie. - Do zobaczenia na stadionach - zakończyła.

Bała się już w czerwcu

W czerwcu Justyna Święty-Ersetic wycofała się ze startu w Memoriale Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Powodem były problemy ze ścięgnem Achillesa. Multimedalistka z IO w Tokio nie wzięła też udziału w Igrzyskach Europejskich rozgrywanych w Chorzowie, choć ten stadion traktuje jako występy u siebie w domu.

- Zdrowie po raz kolejny postanowiło sprawić mi „małego” psikusa i sprawdzić ponownie moją cierpliwość, wytrzymałość i upór do celu pomimo nawarstwiających się przeszkód – to ogłaszała już w czerwcu jedna z Aniołków Matusińskiego.

Pokazywała się ostatnio często w Raciborzu na eventach sportowych (Obora, stadion OSiR). Została ambasadorką miejskiej akcji badania wad postawy u dzieci.


Justyna Święty-Ersetic jest mistrzynią i wicemistrzynią olimpijską z Tokio. Zdobyła wicemistrzostwo świata i dwukrotnie mistrzostwo Europy. Ma 30 lat, jej mężem jest były zapaśnik kadry narodowej, obecnie trener MKZ Unia i nauczyciel młodzieży w ZSOMS - Dawid Ersetic.

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ant87 (5.184. * .191) 05.07.2023 16:35

To się przejedźcie tam gdzie mieszka to widać jaka chora. Skacze i pracuje że ho

~op (91.192. * .86) 05.07.2023 08:38

zasnęła na stojąco? żenujące są te pozy celebrytek