Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tworków nawiązał do tradycji sprzed pół wieku. Kiedyś trzecia, dziś czwarta liga przy ulicy Głównej

Nowe piłki od władz gminnych, okazałe puchary na okoliczność awansu od szefów podokręgów i zasłużone brawa od licznej publiczności - to wszystko tworkowscy piłkarz dostali w pierwszym spotkaniu, jakie rozegrali w IV lidze. Ta drużyna pisze zarówno historię klubu, jak i futbolu w powiecie raciborskim, bo aktualnie gmina Krzyżanowice może pochwalić się tym, co w Raciborzu utracono - miejscem w IV lidze. Najstarsi kibice mogli wrócić wspomnieniami do lat młodości, gdy kibicowali klubowi w III lidze opolskiej.

Tworków nawiązał do tradycji sprzed pół wieku. Kiedyś trzecia, dziś czwarta liga przy ulicy Głównejma.w
Piłkarze Tworkowa otrzymali od wójta puchar z okazji awansu do IV ligi

Materiał wideo:

Żeby dostać się na tworkowski stadion, na którym w niedzielę inaugurowano przygodę miejscowych w IV lidze, trzeba było stanąć do kolejki. Stał nawet wójt gminy z zastępcą, bo chętnych do kibicowania nie brakowało. Miejsca siedzące na trybunach zajęto niemal wszystkie, a stojących kibiców również nie brakowało.

WIDEO: BYLIŚMY NA STADIONIE PRZED MECZEM, ROZMAWIALIŚMY Z KIBICAMI

Działacze liczyli, że inauguracja rozgrywek wypadnie imponująco frekwencyjnie, ale na Tworków zawsze przychodzi po kilkaset osób. Drużyna z Łękawicy nie miała w niedzielę zbyt wielu sympatyków na widowni, ale w grupie, w której rywalizuje Tworków jest kilka zespołów z sąsiedztwa i wtedy kameralny stadion może pękać w szwach.

Sprzedażą biletów zajmował się wiceprezes Adam Machowski, którego małżonka zarządzała częścią gastronomiczną. Bilety nieco podrożały w stosunku do meczów w okręgówce. - Skromnie, o 2 zł - uśmiechał się Machowski. Każdy z wchodzących na stadion otrzymywał z rąk działacza - Oliwiera Huptasia rozpiskę meczów, które Tworków rozegra w nowej klasie.

WIDEO: WÓJT UTRACKI WRĘCZYŁ PREZESOWI KLUBU PREZENT OD GMINY ZA AWANS

Już przy wejściu udało nam się spotkać małżeństwo seniorów, które kibicuje swojej drużynie od zawsze i było na tym stadionie, gdy LKS rywalizował przed laty w III lidze. Mąż z żoną wierzą, że ich klub utrzyma się w obecnej IV lidze mimo, że jest tu beniaminkiem.

Z radością i optymizmem przyjął ten awans wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki. Przyszedł na mecz z zastępcą Wolfgangiem Kroczkiem. Przynieśli piłkarzom nowe piłki w prezencie, bo to krzyżanowicka tradycja, że odwiedza się zespół, który wywalczył awans. Utrackiego pytaliśmy, czy chciałby w następnym sezonie zobaczyć w IV lidze dwa zespoły ze swojej gminy? Wszak wiosną o awans rywalizowały ze sobą do końca Tworków i Krzyżanowice. Wójt wypowiadał się tu z ostrożnym optymizmem, podkreślając wkład samorządu w poprawę infrastruktury boiskowej i skupienie na szkoleniu młodzieży. - Warto to robić, żeby dzieci i młodzież szkolna wybierali sport zamiast smartfonów, komputerów - powiedział nam Grzegorz Utracki.

Włodarz i przedstawiciele Podokręgów piłkarskich z Raciborza i Rybnika jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wręczyli klubowi puchary, piłki i złożyli gratulacje.

WIDEO: TAK ZACZĄŁ SIĘ PIERWSZY MECZ TWORKOWIAN W IV LIDZE

Rozmawialiśmy z kibicami, którzy zasiedli pod krytą trybuną tworkowskiego stadionu. Większość optymistycznie podchodziła do tematu. Drużyna nie została osłabiona przed sezonem, skład jest zbilansowany, są młodzi i doświadczeni zawodnicy. Z wypowiedzi, jakie zebraliśmy tylko jedna była nieco sceptyczna, bo kibic w koszulce Bayernu Monachium prognozował, że ciężko będzie gospodarzom utrzymać się w tej klasie w przekroju całego sezonu. Jednak wierzył w udany początek, co udało mu się przewidzieć.

Zagadnęliśmy starszych kibicujących o wspomnienia, te związane z okresem gry tworkowian z III lidze. Co ważne ówczesny skład tworzyli głównie mieszkańcy wsi i o ich umiejętnościach usłyszeliśmy same ciepłe słowa. Starsi kibice pamiętają też warunki, w jakich rywalizowali ówcześni trzecioligowcy i te wypadają nie niekorzyść w porównaniu z obecnym stanem boiskowej infrastruktury LKS. - Jest znacznie lepiej - podkreślili kibice.

WIDEO: PIERWSZA BRAMKA LKS TWORKÓW W IV LIDZE

Na pierwsze starcie tworkowian z rywalem czwartoligowym wybrał się radny Sejmiku Województwa Śląskiego - Jarosław Szczęsny. Kibicuje miejscowym, stara się wspierać w potrzebach, jeśli fundusze marszałkowskie na to pozwalają. Spiker zawodów - w tej roli prezes klubu Huptaś - przywitał go szczególnie w trakcie meczu, wyróżniając jako gościa honorowego.

WIDEO: WIĘCEJ W ŻYCIU TAŃCZYŁ, NIŻ GRAŁ W PIŁKĘ, ALE SPORT NIE JEST MU OBCY


Relacja z pierwszego meczu LKS Tworków z Orłem Łękawicą

https://sport.nowiny.pl/sport/222842-lks-tworkow-udanie-zainaugurowal-wejscie-do-iv-ligi-zdjecia-wideo.html

Ludzie

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].