Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborzanie z sukcesami na zawodach łuczniczych 3D

W Sobotę 4 listopada i niedzielę 5 listopada dwóch reprezentantów Raciborskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego wystartowało w III Hubertusie Łuczniczym 3D organizowanym w Stradomi - Arboretum Leśne im. S.Białoboka. 

Raciborzanie z sukcesami na zawodach łuczniczych 3D
Fot. Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie

Zawody polegały na strzelaniu z łuku typu Barebow inaczej zwanego łukiem „gołym" lub „nowoczesnym tradycyjnym". Jest to rodzaj łuku, w którym nie wykorzystuje się celowników, stabilizatorów ani innych akcesoriów typowych dla łucznictwa olimpijskiego czy bloczkowego. Cel stanowiło 30 figur 3D do których każdy łucznik oddawał dwie strzały.

Raciborscy łucznicy pokazali świetną formę zdobywając sześć medali.

  • Dominik Drużbicki brąz i złoto w kategorii dorosłych, mężczyźni, BAREBOW oraz tytuł króla polowania.
  • Sławomir Drużbicki srebro i brąz w kategorii junior, mężczyzni, BAREBOW oraz tytuł vice króla polowania.

Przed łucznikami kolejne zawody tym razem Mistrzostwa Śląska 3D - Silesia Bowhunter Championships, które zostaną zorganizowane na terenach Śląskiego Ogrodu Botanicznego.

Wszystkich chętnych na zajęcia łucznicze powyżej 13 roku życia zaprasza się w każdy czwartek w godzinach 20:00-22:00 i niedzielę 11:00-13:00 na krytą strzelnicę Raciborskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego usytuowaną W Raciborzu (Studziennej) przy ulicy Henryka Pobożnego 56.

źródło: Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].