Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie żyje długoletni prezes amatorskiej ligi piłki siatkowej. Bolesław Papiernik miał 67 lat

Znakomity organizator, znany i ceniony przedsiębiorca branży budowlanej z Raciborza. Kochany mąż, ojciec i dziadek oraz dobry kolega grona założycieli najstarszej ligi amatorskiej w Raciborzu. Zmarł w sobotę 25 listopada po ciężkiej chorobie, z którą zmagał się przez ostatnie lata.

Nie żyje długoletni prezes amatorskiej ligi piłki siatkowej. Bolesław Papiernik miał 67 lat
Bolesław Papiernik był prezesem Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, pełnił tą funkcję najdłużej spośród sterników ligi

Bolesław Papiernik przejął kierowanie amatorską ligą po Marku Kurpisie, który był jej pierwszym prezesem. Obowiązki zawodowe przyszłego szefa miejskiej oświaty, a obecnego wicestarosty skłoniły go, do znalezienia właściwego kontynuatora pomysłu, by odrodzić tradycje siatkarskie w Raciborzu. Papiernik nie zawiódł w tej roli.

Marek Kurpis i Bolesław Papiernik to założyciele amatorskiej ligi siatkarzy w Raciborzu

Długie lata był głównym silnikiem tych wyjątkowych rozgrywek. Wykonywał mnóstwo tej niewidocznej pracy, bez której pasjonaci siatkówki nie rozgrywaliby swoich potyczek w tak komfortowych warunkach. Dzięki niemu mogli cieszyć się grą, a nie przejmować przyziemnymi problemami w trakcie niedzielnych kolejek. Popularny pan Bolek pilnował najdrobniejszych szczegółów, dopinał organizację na ostatni guzik. Emocjonował się siatkówką, jeszcze w końcówce lat 90. zaraz po niedzielnych meczach spieszył się, by oglądać transmisję z meczu ligowego.

W Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej (dziś RLPS) grał w barwach Trzynastki - ekipy, która nigdy nie należała do faworytów rozgrywek, ale potrafiła napsuć krwi, nawet najlepszym. Pamiętam, że w swojej pierwszej relacji z ligowej kolejki umieściłem zdjęcie z atakującym przy siatce panem Bolesławem i on się śmiał, że można go rozpoznać po charakterystycznej łysinie.

Bolesław Papiernik zasłużenie odbierał podziękowania za swą działalność na rzecz sportu - tu gratulacje skład w roli prezydenta miasta Mirosław Lenk

Zawsze dynamiczny, wysportowany. Kiedy przestał grać w lidze, można było go spotkać biegającego po mieście i okolicy. W ostatnim czasie ciężko chorował, a jego choroba przygnębiła kolegów ze środowiska siatkarskiego. Walczył jednak dzielnie, podobnie jak na siatkarskim parkiecie.

Odszedł wartościowy człowiek, który wpisał się na stałe w sportową historię Raciborza.

Ostatnie pożegnanie zaplanowano na raciborskim Jeruzalem w czwartek, ostatni dzień listopada, w samo południe.