Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

IV Bieg Barbórkowy o Puchar Wójta Gminy Marklowice [ZDJĘCIA]

10 grudnia w Marklowicach na terenach rekreacyjno-polnych, przy zbiorniku wodnym Orka odbyła się czwarta edycja Barbórkowego Biegu o Puchar Wójta Gminy Marklowice. 

IV Bieg Barbórkowy o Puchar Wójta Gminy Marklowice [ZDJĘCIA]
Start biegu na 10km

Biegacze zmierzyli się z iście zimowymi warunkami. Śnieg, wiatr, niska temperatura i lód towarzyszyły zawodnikom na 5 km trasie. Śmiałkowie wystartowali w dwóch kategoriach:

  • bieg (ok. 60 osób) WYNIKI
  • oraz nordic walking (ok. 30 osób) WYNIKI

Biegacze na mecie otrzymali pamiątkowe medale. Organizatorem wydarzenia był klub Forma Wodzisław Śląski. 

Najlepszy czas w biegu na 10 km zanotował Artur Baczyński z UMKS Marklowice. Drugi był Marek Michna z Górek Śląskich, a trzecią lokatę zapewnił sobie Artur Sochacki z Radomska. W ogólnej klasyfikacji śród pań najszybsza była Daria Kudio z Rybnika, drugie miejsce zdobyła Katarzyna Parzych (Rybnik), a trzecia Edyta Połomska.

W kategorii nordic walking na 5 km z najlepszym czasem zakończył marsz Daniel Romanowski z Rybnika, drugi był Tomasz Sadowski z Sosnowca, a trzeci Kamil Spyra z Szymocic. Wśród pań w ogólnej klasyfikacji biegu najlepszy czas miała Dorota Bagińska (Sławków), druga była Kasia Basista (Pszów), a trzecia Lucyna Piechoczek-Niezgoda (Żory).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].