Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Justyna Święty-Ersetic wróciła na bieżnię po ośmiu miesiącach. Biegała we Wrocławiu i Ostrawie

W Ostrawie podczas Czech Indoor Gala w biegu na 400 m kobiet rozegrano trzy serie, a z wyników stworzono klasyfikację końcową. Justyna Święty-Ersetic w swoim biegu była z czasem 53.36 trzecia (halowy rekord życiowy wychowanki Victorii wynosi 51.04). Została przez organizatorów przyporządkowana do słabszej teoretycznie serii, dzięki czemu pobiegła na najkorzystniejszym szóstym torze. W swoim biegu była początkowo ostatnia, ale nieźle finiszowała.

Justyna Święty-Ersetic wróciła na bieżnię po ośmiu miesiącach. Biegała we Wrocławiu i Ostrawie
Justyna Święty-Ersetic trenowała ostatnio na zgrupowaniu kadry narodowej w RPA

W tej rywalizacji lepiej od niej zaprezentowały się dwie zawodniczki, w tym Andrea Miklós z Rumunii - finiszowała z czasem 52.39. Wyższe miejsce wywalczyła na ostatnich metrach. W końcowej klasyfikacji wszystkich serii raciborzanka zajęła ósme miejsce i zdobyła punkty rankingowe.

Był to jej pierwszy w tym sezonie start na 400 m. Dwa dni wcześniej we Wrocławiu biegała na 300 m. Tam uzyskała wynik 37.98.

Najważniejszą imprezą sezonu halowego lekkoatletów będą Mistrzostwa Świata w Glasgow (1-3 marca). Wcześniej rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski.

Mistrzostwa Europy w Rzymie (stadion) są planowane od 7 do 12 czerwca. Na przełomie lipca i sierpnia odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

31-letnia Święty-Ersetic ostatni sezon straciła w większości z powodu kontuzji ścięgna Achillesa. Ostatni raz startowała 28 maja 2023 roku. Długa absencja doprowadziła multimedalistkę z Tokio do depresji.

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].