Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Toruniu Święty-Ersetic była druga. Nastawia się na sezon letni. W hali szuka przetarcia

Multimedalistka olimpijska z Tokio w swojej serii biegu na 400 m zajęła drugie miejsce z czasem 52,89 (życiówka raciborzanki to 51,04). Przegrała z o cztery lata starszą Mariką Popowicz-Drapałą, byłą sprinterką. Ta ustanowiła w Toruniu rekord życiowy - 52,14.

W Toruniu Święty-Ersetic była druga. Nastawia się na sezon letni. W hali szuka przetarcia
Justyna Święty-Ersetic zajmuje miejsca na podium w czasie tegorocznych startów w hali

Etap przejściowy

- Na drugim kole szukałam dla siebie trochę miejsca. Próbowałam wymijać Kingę Gackę, ale nie było to łatwe. Na pewno Marice leży hala, bo to jest szybka zawodniczka, która potrafi "otworzyć" pierwsze 200 metrów. Mnie tego troszeczkę zawsze brakowało i po prostu walczyłam, szukałam swojej pozycji - analizowała dla Interii Sport J. Święty-Ersetic.

-Dla mnie w tym roku hala jest etapem przejściowym, bo staram się uważać na zdrowie, a głównie patrzę na sezon letni. Ale też nie wyobrażam sobie, abym miała całkowicie ominąć halę i być przez cały rok bez żadnych startów, bo bym zwariowała - przyznała olimpijka z raciborskich Ocic.

Wychowanka Victorii zdecydowała się w tym sezonie na parę startów w hali. Chce zobaczyć, w jakim jest miejscu. - Chcę się trochę się przetrzeć - mówiła w Interii.

Finisz na mecie w toruńskim biegu Święty-Ersetic

Potrzebuje się obiegać

W wywiadzie dla portalu padło pytanie o start na Igrzyskach Olimpisjkich w Paryżu. - Plany mam, nie ukrywam, ambitne. Ale jakby też, zbytnio nie wybiegam w przyszłość, bo dwa lata pod rząd coś zaczynało się psuć. Dlatego chcę być przede wszystkim zdrowa, a wiem, że na resztę ciężko sobie zapracuję, bo na tym etapie przygotowań wcale nie wyglądam gorzej niż w zeszłych latach. Jest wszystko na dobrej drodze, potrzebuję się obiegać i złapać więcej wiary w siebie - oznajmiła w Interii zawodniczka trenera Adama Matusińskiego.

Na początku marca odbędą się Mistrzostwa Europy w Glasgow, a nieco wcześniej Mistrzostwa Polski. W krajowym czempionacie Święty-Ersetic wystartuje na pewno, ale czy pojedzie do Szkocji - jeczcze nie wiadomo.

W najbliższym terminarzu absolwentki ZSOMS są zgrupowania kadry w RPA (drugie z kolei) oraz w USA na Bahamach.

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].