Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gala Sportu w Zawadzie – pokazali, że dzielnica sportem stoi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Aż cztery organizacje sportowe z wodzisławskiej dzielnicy Zawada wzięły udział w I Gali Sportu, zorganizowanej przez klub LKS Naprzód 46 Zawada we współpracy z miastem Wodzisław Śląski. Wydarzenie odbyło się w czwartek 14 marca i było uhonorowaniem sportowców, przede wszystkim tych najmłodszych.

Gala Sportu w Zawadzie – pokazali, że dzielnica sportem stoi [ZDJĘCIA, WIDEO]Z. Harazim
Gala Sportu Dzielnicy Zawada odbyła się w czwartek 14 marca.

Gala Sportu w Zawadzie – pokazali, że dzielnica sportem stoi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Gala Sportu w Zawadzie odbyła się w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 z wielką pompą. Organizatorzy postarali się o scenę, nagłośnienie i odpowiednie efekty świetlne, które dodały wieczorowi profesjonalnego sznytu. Galę poprowadzili Błażej Białas – wiceprezes klubu LKS Naprzód 46 Zawada (trener grup młodzieżowych) oraz radny miejski Jakub Elsner, który był w ubiegłym roku inicjatorem nowo powstałej grupy Łucznicy Zawada.

- Jest to pierwsza gala w dzielnicy, ponieważ gale miejskie rządzą się zupełnie innymi prawami. Tutaj zobaczycie państwo wszystkich sportowców, kwiat dzisiejszego wieczoru – uczniów i mieszkańców tej dzielnicy – mówiła Izabela Kalinowska, I zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego. - To jest ta dzielnica, w której sport dziecięcy i młodzieżowy rozwija się najlepiej. Myślę, że będziecie to dalej kontynuowali, ale też będziecie wzorcem dla innych dzielnic Wodzisławia Śląskiego – podkreśliła Izabela Kalinowska.

- Nie ukrywam, że dosłownie mnie zatkało, kiedy zobaczyłem przygotowaną salę na I Galę Sportu w dzielnicy Zawada. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem – powiedział przewodniczący rady miejskiej Dezyderiusz Szwagrzak, gratulując organizatorom gali oraz życząc jak najlepszych wyników wszystkim sportowcom.

Najliczniejszy klub

Jako pierwsi zaprezentowali się zawodnicy grup LKS Naprzód 46 Zawada. Klub uhonorował młodych piłkarzy upominkami, a osoby z najlepszą frekwencją treningową otrzymały pamiątkowe statuetki. Wręczono także Złotą Piłkę dla zawodnika z rocznika 2012 – Daniela Brzozy. - To zespół, który na początku miał marzenie, a później ono się spełniło i już teraz jest najlepszą promocją klubu LKS Zawada i miasta Wodzisław Śląski, bo gra w II Lidze Wojewódzkiej, rywalizując m.in. z zespołami Podbeskidzia Bielsko-Biała czy GKS Katowice – podkreślił wysoki poziom grupy 2012 trener Błażej Białas. Warto podkreślić, że zawadzki klub piłkarski cieszy się dobrą renomą w regionie, czego potwierdzeniem jest obecność w grupach młodzieżowych zawodników z różnych miejscowości, m.in. z Pszowa, Rybnika czy Radlina. 

Specjalne upominki dla młodych piłkarzy wręczył także prezes Odry Wodzisław Marcin Piwoński. Były to specjalne karnety na mecze Odry.

Modelarze i fighterzy

Na gali zaprezentowali się również modelarze, z Sekcji Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego w Zawadzie, którą prowadzi Jerzy Młynek. Mali zawodnicy otrzymali również upominki, a następnie wypuścili do publiczności modele samolotów.

Mocną reprezentacją cieszył się podczas gali także Klub Sztuk Walki Sanda. Prezes klubu Bartosz Kamczyk opowiedział o sukcesach zawodników w minionym roku, szczególnie podkeślając zdobycie Mistrzostwa Polski w formule Sanda (full contact) przez Julię Pietrzak w 2022 roku. Zawodnicy KSWS otrzymali upominki klubowe, a także przygotowali niespodziankę dla publiczności. Była to prezentacja sprawności poprzez dwie walki pokazowe. W walce młodzików zmierzyli się Natalia Leks i Robert Frewicz, natomiast walkę seniorską zaprezentował trener klubu Bartosz Kamczyk, a jego przeciwnikiem był Marcin Zwierz.

Łucznicy rosną w siłę

Ostatnią grupą sportowców, która zaprezentowała się podczas gali byli Łucznicy Zawada. O działalności grupy, rodzajach używanego sprzętu i sukcesie frekwencyjnym ubiegłorocznych zawodów opowiedział Jakub Elsner. Zachęcił również do udziału w regularnych treningach łuczniczych na obiekcie LKS Naprzód 46 Zawada, a także śledzenia na Facebooku fanpage Łucznicy Zawada. Łucznicy wyszli na scenę ze swoimi łukami, prezentując ich naciąg. Dla najmłodszych reprezentantów grupy również przygotowano upominki.

Ludzie

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JSW (5.184. * .61) 16.03.2024 18:06

Zdjęcia to już przyjemność, co dopiero tam być i widzieć i wczuwać się w atmosferę .

~Zawwadzianka (46.134. * .247) 15.03.2024 12:19

Świetny pomysł zachwycone i zafascynowan dzieci i młodzież kazdy uczestnik gali został wyróżniony reprezentowano różne pasję modelarskie, łucznicze, sztuk walki, no i kilka dróżyn najmłodszych piłkarzy. Największe zainteresowanie budziły pokazy sztuk walki i Łucznicy. Super

~Tos (5.173. * .181) 15.03.2024 12:05

Super gala!