Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Memoriał Kusocińskiego fatalny dla Justyny Święty-Ersetic. Na mecie była dopiero ósma

Ponad 3 sekundy gorzej od zwyciężczyni pobiegła raciborzanka na Stadionie Śląskim podczas 70. Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Wygrała Natalia Kaczmarek. Justyna Święty-Ersetic przybiegła przedostatnia.

Memoriał Kusocińskiego fatalny dla Justyny Święty-Ersetic. Na mecie była dopiero ósmaTomasz Żak/Śląskie.pl
Justyna Święty-Ersetic startuje w biegu na 400 m w Memoriale Janusza Kusocińskiego

Materiał wideo:

Multimedalistka olimpijska po starcie plasowała się początkowo na piątej pozycji. Przy zejściu na ostatnią prostą rywalki ją jednak wyprzedziły.

Wieczorny bieg oglądało niezbyt duże grono fanów lekkiej atletyki. Wśród kibiców byli raciborzanie - zorganizowano specjalne przejazdy autokarami do Chorzowa.

Na 400 m kobiet wygrała Natalia Kaczmarek z czasem 50.42 s. Czwarta była Marika Popowicz-Drapała - 52.32, szósta Iga Baumgart-Witan - 52.78, siódma Kinga Gacka - 52.83, a dopiero ósma Justyna Święty-Ersetic - 53.68.

Końcowa klasyfikacja biegu w Chorzowie

Komentujący zawody w TVP Przemysław Babiarz przyznał, że wynik raciborskiej sprinterki go zmartwił. Przyznał, że po powrocie po kontuzji biegała szybciej niż w Chorzowie.

Przed zawodami Święty-Ersetic udzieliła wywiadu TVP Sport. Przyznała, że dziewczyny z reprezentacji zanotowały znaczny progres. - W tym roku bardzo trudno będzie się dostać do sztafety. Każda z nas jest zawzięta. Wiemy, o co toczy się walka. Cieszę się, że młodsze biegaczki są coraz lepsze - podkreśliła raciborzanka.

Justyna Święty-Ersetic była przedstawiona jako jedna z największych gwiazd imprezy w Chorzowie

Jak się czuła przed indywidualnymi zmaganiami? – Dobrze. Chcę biegać jeszcze szybciej! Z trenerem wiemy, gdzie powinnam jeszcze "urwać". Na treningach wygląda to obiecująco. Czekam na sobotni start w Chorzowie. Zobaczymy, w którym miejscu jestem - powiedziała telewizji.

Święty-Ersetic nie ma jeszcze minimum na mistrzostwa Europy w Rzymie. Przyznała, że fajnie byłoby polecieć do Włoch.

Na pytanie, czy to ostatnie wielkie imprezy w jej karierze - włoski czempionat i sierpniowe IO w Paryżu? – Na tę chwilę o tym nie myślę. Nie mówię "tak". Nie mówię "nie". Zobaczę, co przyniesie sezon. Jeśli wrócę na zadowalający poziom, nie twierdzę, że od razu skończę trenować.

Święty-Ersetic przed wejściem na bieżnię w wieczornym biegu Memoriału Kusocińskiego

Święty-Ersetic przyznała, że czujesz się już weteranką bieżni? - Doświadczenie procentuje i pomaga. Oczywiście, nadal zdarzają się zaskakujące momenty na bieżni. Nadal jest się czego uczyć - zaznaczyła.

Wie o presji kibiców, "którzy chcą więcej i więcej". - Mam wrażenie, że ludzie nie rozumieją, iż trudno utrzymać się na szczycie. Każdy medal zadowala nas – sportowców. Dobrze byłoby, żeby kibice mieli tego świadomość - podsumowała w rozmowie dla TVP Sport.

Memoriał Janusza Kusocińskiego to jeden z najstarszych nieprzerwanie rozgrywanych mityngów lekkoatletycznych na świecie.

WIDEO: BIEG NA 400 METRÓW Z UDZIAŁEM JUSTYNY ŚWIĘTY-ERSETIC

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Trener (31.0. * .214) 19.05.2024 17:23

No i ?? już wiesz gdzie jesteś ??

~BetonTeDe (83.4. * .61) 19.05.2024 09:10

Zachciało się jej politykowania w ramach betonowego układu w Raciborzu, to teraz biega ociężale.