Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Justyna Święty-Ersetic trafiła na okładkę magazynu Vogue

Słynny magazyn modowy zaprosił raciborską sprinterkę do sesji zdjęciowej związanej z artykułem o lekkoatletach, którzy szykują się na kolejne Igrzyska Olimpijskie.

Justyna Święty-Ersetic trafiła na okładkę magazynu Vogue
Justyna Święty-Ersetic znalazła się na okładce znanego w świecie mody magazynu

Kajetan Duszyński i Justyna Święty-Ersetic wywalczyli dla Polski złote medale w sztafecie mieszanej 4x400 m na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Sylwetki obojga prezentuje w majowym wydaniu magazyn Vogue Polska Sport&Wellness.

Raciborzanka jest przedstawiona jako wychowanka Victorii Racibórz, która teraz reprezentuje AZS-AWF Katowice.

– Jako dziecko dużo czasu spędzałam na podwórku. Lubiłam lekcje wychowania fizycznego. W szóstej klasie wzięłam udział w mistrzostwach powiatu. Dostrzegł mnie trener z innej szkoły i zaprosił na dodatkowe zajęcia. Potem wybrałam gimnazjum sportowe - wspomina na łamach Vogue Justyna Święty-Ersetic.

Przyznaje tam, że miała mylne wyobrażenie o tym, jak osiąga się sukces w sporcie.

- Z początku nie dawałam rady przebiec trzech kilometrów podczas rozgrzewki - czytamy w Vogue.

Gdy pojawiły się jej pierwsze sukcesy, "chciała ich więcej i więcej". - Rodzice mnie wspierali, ale musiałam przynosić do domu dobre oceny – przyznaje mistrzyni olimpijska.

Olimpijkę z Raciborza podziwiają za zdjęcia w Vogue jej fani na Instagramie

Lekkoatletka przyznaje, że by osiągnąć sukces w sporcie, talent nie wystarczy. Na swojej drodze spotkała bowiem wielu świetnych biegaczy, którym zabrakło determinacji.

– Mam trudny charakter. Na co dzień niełatwo ze mną obcować, bo jestem uparta, zawzięta, lubię stawiać na swoim i zawsze mieć rację. Ale na bieżni sukcesy odnoszą tylko twarde charaktery – tłumaczy lekkoatletka.

Za ważny sukces uważa bieg z 2018 roku, kiedy pokonała swoją idolkę, Amerykankę Allyson Felix.

Więcej tutaj

https://www.vogue.pl/a/polscy-lekkoatleci-kajetan-duszynski-i-justyna-swiety-ersetic-ze-zlotej-sztafety-z-tokio

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PT (31.11. * .205) 22.05.2024 13:29

Te stroje są paskudne. Wyraziste logo producenta i nazwa kraju zupełnie bez wyrazu. Tak jakby chciano zasugerować nam nasze miejsce. Trudno o poczucie dumy, nosząc takie stroje. Jako sportowiec wolałbym chyba ubrać te ciemne wdzianka i mieć kraj w sercu, bo te biało-czerwone wołają o pomstę do nieba.

~TolekBanan (46.204. * .184) 22.05.2024 13:14

Myślałem że będą te w bieliźnie, które były w mediach społecznościowych