Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborzanie na podium V Mistrzostw Polski w Łucznictwie 3D IFAA PBHC 2024

W dniach 24-26 maja w Mikołowie odbyły się V Mistrzostwa Polski w Łucznictwie 3D IFAA PBHC 2024. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło wielu pasjonatów łucznictwa terenowego, którzy rywalizowali w malowniczym Śląskim Ogrodzie Botanicznym oraz pobliskim lesie, znanym jako Mordor.

Raciborzanie na podium V Mistrzostw Polski w Łucznictwie 3D IFAA PBHC 2024
Fot. Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie

Konkurencja 3D to odmiana łucznictwa, w której tarczami są sylwetki zwierząt. Rozmieszcza się je często w zalesionym terenie, w różnej odległości od miejsca oddawania strzału. Na każdej sylwetce określone jest pole trafienia. Utrudnieniem jest to, że tarcze ustawione są w terenie, co negatywnie wpływa na ocenę odległości. Do tarcz strzela się zarówno z łuków klasycznych (tradycyjnych) jak i bloczkowych.

Zawody trwały dwa dni, w trakcie których uczestnicy zmierzyli się w trzech rundach strzeleckich. Zarówno ogrody, jak i leśne tereny dostarczyły wielu wyzwań, wymagających nie tylko precyzji, ale także dużej wytrzymałości fizycznej i technicznej.

Przedstawiciele Raciborskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego poradzili siebie znakomicie co przełożyło się na mistrzostwo w swoich kategoriach:

  • Natalia Trybuś - Mistrzyni Polski Juniorów Dziewcząt w kategorii Barebow,
  • Anna Kowalczyk - Mistrzyni Polski U13 w kategorii Barebow,
  • Sławomir Drużbicki - Mistrz Polski Juniorów Chłopców w kategorii Barebow.

Regularne treningi w sekcji łuczniczej Raciborskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego przyniosły sukces młodym zawodnikom, a same zawody były niezwykle wymagające zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym, co czyni ich osiągnięcia jeszcze bardziej imponującymi.

źródło: Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].