Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie z Solarni na meczu z Łukaszem Piszczkiem. Były autografy, wspólne zdjęcia, rozmowy

29 maja dwudziestoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Solarni wraz z dyrektor szkoły Violettą Klimanek oraz nauczycielką wychowania fizycznego Anną Mordak, na zaproszenie Fundacji Akademii Łukasza Piszczka oraz władz klubu LKS Goczałkowice-Zdrój zasiedli na trybunach stadionu w Goczałkowicach w meczu z zespołem LZS Starowice. Szkoła w Solarni jest szkołą bezobwodową, uczą się w niej dzieci z gminy Bierawa oraz z gmin powiatu raciborskiego i kędzierzyńsko – kozielskiego.

Uczniowie z Solarni na meczu z Łukaszem Piszczkiem. Były autografy, wspólne zdjęcia, rozmowy
Dla wielu młodych fanów piłki nożnej był to pierwszy w życiu udział w meczu i spotkaniu z tak znanym światowej sławy sportowcem

W klubie z Goczałkowic - Zdroju funkcję trenera, a jednocześnie piłkarza, pełni Łukasz Piszczek, 66-krotny reprezentant Polski oraz wieloletni piłkarz Borussi Dortmund. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy, a w drugiej połowie, ku zadowoleniu kibiców, na murawie pokazał się były reprezentant Polski.

Po zakończonym meczu uczniowie z Solarni wzięli udział w przygotowanym spotkaniu z Łukaszem Piszczkiem. Były autografy, wspólne zdjęcia, rozmowy. Na zadawane przez uczniów pytania piłkarz odpowiedział, że ma żonę i dzieci, nie było przedmiotu, którego nie lubił w szkole, uwielbiał zajęcia z wychowania fizycznego, lata spędzone w Borussi pozwoliły mu bardzo dobrze opanować język niemiecki, co było kluczem do sukcesu w jego karierze. Natomiast finał Ligi Mistrzów pomiędzy Borussią Dortmund a Realem Madryt obejrzy na stadionie w Londynie.

źr: materiały prasowe 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].