Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Najstarszy klub na Śląsku. LKS Studzienna ma 120 lat. Wiceprezes PZPN życzył im wychowania drugiego Lewandowskiego

Z okazji urodzin klubu w dzielnicy zorganizowano trzydniowy festyn i odprawiono mszę świętą w intencji LKS-u. W niedzielne popołudnie z kościoła na stadion przeszedł pochód z okiestrą i sztandarami. Świętować w Raciborzu przyjechał wiceprezes PZPN - Henryk Kula. Wpiął w klubowy sztandar złotą odznakę honorową związku.

Najstarszy klub na Śląsku. LKS Studzienna ma 120 lat. Wiceprezes PZPN życzył im wychowania drugiego Lewandowskiego
Na uroczystość do Studziennej przyjechał wiceprezes PZPN Henryk Kula. Na ręce prezesa LKS złożył wyróżnienia z okazji 120. urodzin klubu

Materiał wideo:

Wśród gości oficjalnych znaleźli się przewodniczący rady miasta Mirosław Lenk i prezydent Raciborza Jacek Wojciechowicz. Włodarz nazwał jubileusz 120-lecia niezwykłym. - Szmat czasu. Wiem co mówię, bo sam mam tylko 60 lat - uśmiechnął się Wojciechowicz. Podkreślił ogrom tradycji i pracy w kontynuację dzieła przodków. - Odnosiliście przez te lata wiele sukcesów sportowych, ale jesteście też jako klub istotnym elementem dzielnicy Studzienna. Bo to nie tylko sport, ale i przenoszenie przez dekady pięknej tradycji. Klub piłkarski to część lokalnej społeczności. Za niezwykły wkład w dzieje Raciborza - w imieniu władz miasta - serdecznie dziękuję - podkreślił prezydent. Zapowiedział, że na czerwcowej sesji Rady Miasta Racibórz, 19.06 klub uzyska zaszczytny tytuł i medal: Zasłużony dla Miasta Racibórz. - Mam nadzieję na wasz dalszy rozwój, a Miasto chętnie w nim pomoże - zadeklarował Jacek Wojciechowicz, który w kampanii wyborczej zapowiadał, działalność sportowa w mieście, będzie jednym z priorytetów jego kadencji.

WIDEO NA ŻYWO: PRZEMARSZ DZIAŁACZY LKS I GOŚCI Z KOŚCIOŁA NA STADION

Przed ceremonią wręczenia odznaczeń głos zabrał też wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej - Henryk Kula. Podkreślił, że Studzienna ma najstarszy klub piłkarski na Śląsku. Młodszy od raciborskiego działa w Mysłowicach i liczy sobie 2 lata mniej. Kula cieszył się z urodzin członka wielkiej, śląskiej rodziny piłkarskiej. Przywołał słowa polskiego papieża. - Święty Jan Paweł II powiedział, że wartość człowieka mierzy się nie przez to, kim jest, ale przez to, czym się dzieli z drugim człowiekiem. Od lat stosujecie tą zasadę, do czego podchodzę z wielkim szacunkiem - powiedział szef śląskiej piłki.

Kula zwrócił się do prezydenta Wojciechowicza. Podziękował mu za deklarację wspierania rozwoju futbolu w Studziennej. - Nie ma śląskiej piłki bez pieniędzy samorządu, to jest prawda w 90%. Im więcej dzieci na boiskach, tym mniej w gabinetach lekarskich - przekonywał. Prezes cieszył się, widząc w sali wiele pań. - Gdyby nie wy, to nie byłoby tu tych wszystkich działaczy, zawodników, bo dbacie o domowe ognisko i pozwalacie mężom, synom poświęcać czas dla klubu - powiedział H. Kula. Na koniec życzył Studziennej, żeby wychowała następcę Roberta Lewandowskiego. - Pamiętajcie o szkoleniu dzieci, bo jak śmieje się dziecko to śmieje się świat - podsumował wiceprezes PZPN.

W sposób szczególny podziękowano zasłużonemu działaczowi i samorządowcowi ze Studziennej - Józef Gurk otrzymał Srebrną Odznakę Honorową.

Wśród wyróżnionych honorową odznaką PZPN byli również:

Franciszek Ciemienga, Stefan Heide, Jan Lamla, Achim Libowski, Józef Libowski, Piotr Łatka, Bernard Piechaczek, Marian Tchórz i Erich Wranik, a także Konrad Jaskuła i Wojciech Grabiniok.

Złote odznaki ŚWZ LZS odebrali:

Adam Piechaczek, Rafał Koczwara, Stefan Niedzbała, Martin Wyglenda i Ryszard Piechaczek.

Uhonorowano także panie, które odebrały srebrne odznaki, były to: Monika Niedzbała i Marzena Lipicka.

W imieniu klubu liczne wyróżnienia i podziękowania przyjął prezes Dariusz Lipicki.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Degi (46.134. * .27) 04.06.2024 06:56

I czego życzy wiceprezes PZPN? Nie tego żeby ludzie z radością spotykali się w klubie sportowym i dbali o swoje zdrowie, rozwijali się też fizycznie ale życzy drugiego Lewandowskiego i żeby działacze się spotykali. Takie mafijne życzenia niezwiązane ze sportem.

~Usiasiusia (5.184. * .242) 03.06.2024 12:47

Prezes życzy im wychowania drugiego Lewandowskiego. A pierwszego jyż wychowali?

~avenazawsze (31.11. * .198) 03.06.2024 12:07

Ha ha najstarszy klub na Śląsku. Nie ważne że przez wiele lat nie istniał. Nie ważne że nie ma nic wspólnego z tym przedwojennym. Jest okazja do imprezy.