Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lekkoatletyczne ME w Rzymie. Justyna Święty-Ersetic ostatnia w półfinale

  • - Liczyłam, że tu osiągnę najlepszy czas w sezonie, ale tak nie wyszło - skomentowała raciborska sprinterka w TVP po biegu półfinałowym.
  • Rywalizacja miał miejsce w niedzielny wieczór 9 czerwca po 20.15. Polka ukończyła półfinałowy bieg na 400 m z czasem 52.18 sek. i zajęła 8 miejsce.
  • Wygrała Holenderka Lieke Klaver z czasem 50.57. Drugi kwalifikujący do finału czas wyniósł 50.99 sek.
Lekkoatletyczne ME w Rzymie. Justyna Święty-Ersetic ostatnia w półfinale
Po biegu w Rzymie Justyna Święty-Ersetic powiedziała, że uczy się biegać 400 m od nowa, szuka swego tempa

- Wychodzisz na prostą? - pytał Święty-Ersetic dziennikarz TVP Sport. - Powoli, bardzo powoli - stwierdziła raciborzanka. Na początku półfinałowego biegu plasowała się na 6. pozycji, ale w końcówce rywalki ją wyprzedziły.

Powiedziała, że liczyła na season best - najlepszy swój rezultat w obecnym sezonie. Do półfinału dostało się 12 biegaczek z eliminacji. Święty-Ersetic miała szósty wynik - 52,01. Wtedy Mówiła dziennikarzowi PAP: Potrzebuję teraz takiej pewności siebie, wiary w to, że mogę znowu biegać szybko. Oczywiście, wyniki jeszcze pozostawiają wiele do życzenia, ale zbroję się w cierpliwość i jeszcze troszeczkę poczekam. Justyna Święty-Ersetic to mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska w mikście 4x400 m i w sztafecie żeńskiej 4x400 m.

- Walczyłam, ale tak nie wyszło. Cieszę się, że awansowałam do półfinału. Chciałam być w finale, ale jestem realistką. Czekam na kolejne starty, przed nami sztafeta - oświadczyła w telewizji Justyna Święty-Ersetic.

Padło pytanie, czy udało się jej "przepalić organizm" startami w Rzymie.

- Dawno już tak nie biegałam. Przyznam, że to dla mnie coś nowego. Można się śmiać, z tego, że to ja tak mówię, ale naprawdę uczę się tych 400 m od nowa. Ja szukam tempa dla siebie i wierzę, że to w końcu zagra - zapowiedziała lekkoatletka.

Według niej mistrzynią europy na 400 m zostanie Natalia Kaczmarek. Święty-Ersetic pozdrowiła w TVP Sport "swoje dzieciaczki, które kibicują cioci".

Końcowa klasyfikacja biegu na 400 m z udziałem Justyny Święty-Ersetic

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Yonek (83.18. * .37) 10.06.2024 14:07

Już jest w PO. :D

~jann (83.26. * .96) 10.06.2024 13:32

zapisz się do PO