Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Justyna Święty-Ersetic pobiegnie w finale Mistrzostw Polski w Bydgoszczy

Trwa krajowy czempionat lekkoatletyczny. Zawody rozgrywane są na stadionie w Bydgoszczy. Finałowy bieg na 400 m kobiet zaplanowano na piątkowy wieczór 28 czerwca o 21:10. Wśród ośmiu finalistek znalazł się Justyna Święty-Ersetic. Będzie rywalizowała z innymi Aniołkami Matusińskiego - rewelacyjną w tym sezonie Natalią Kaczmarek (rekord Polski 48.98 sek) oraz starszymi od siebie zawodniczkami - Igą Baumgart-Witan i Mariką Popowicz-Drapałą.

Justyna Święty-Ersetic pobiegnie w finale Mistrzostw Polski w Bydgoszczy
Justyna Święty-Ersetic w sesji dla magazynu mody Vogue/zdj. Fanpage J.Święty-Ersetic

Raciborzanka pobiegnie na czwartym torze z numerem startowym 519. Reprezentuje KS AZS AWF Katowice.

Przed dwoma laty Justyna Święty-Ersetic była na krajowych mistrzostwach trzecia z czasem 51.70 sek. Wyprzedziła ją wtedy Anna Kiełbasińska. W tym roku musiała zrezygnować z rywalizacji z powodu kontuzji.

Raciborska sprinterka wygrała swój bieg eliminacyjny 27 czerwca. Wtedy przebiegła dystans w 52.23 sek. Pokonała Anastazję Kuś z Olsztyna i Karolinę Łozowską z Warszawy. Z nimi będzie się ścigać ponownie w finale.

Swój najlepszy czas w tym sezonie J. Święty-Ersetic uzyskała 20 czerwca na mityngu w Bydgoszczy - 51.62 sek. To drugi najlepszy rezultat wśród polskich biegaczek na 400 m w obecnym sezonie, raciborzanka ustępuje jedynie mistrzyni Europy - N. Kaczmarek.

W sierpniu zaczynają się w Paryżu Igrzyska Olimpijskiej. Święty-Ersetic walczy o miejsce w kadrze.

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].