Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trener kadry nie martwi się o Święty-Ersetic. Cieszy go jej ostatni wynik ze sztafety 50.92 sek

  • Raciborzanka zdobyła na ostatnich MP w Bydgoszczy dwa medale.
  • Brąz wywalczyła indywidualnie z czasem 52.13 sek, a srebro w sztafecie w barwach katowickiego AWF.
  • Na swojej zmianie uzyskała czas 50.92 sek. - To bardzo dobry wynik - ocenił trener Aleksander Matusiński na łamach Przeglądu Sportowego.
Trener kadry nie martwi się o Święty-Ersetic. Cieszy go jej ostatni wynik ze sztafety 50.92 sek
Justyna Święty-Ersetic ze swoim klubowym i reprezentacyjnym trenerem Aleksandrem Matusińskim

- W sztafecie Justyna zawsze pobiegnie sekundę albo półtorej sekundy szybciej niż bloków. Myślę jednak, że stać ją na dużo lepsze bieganie niż pokazała na mistrzostwach Polski - stwierdził w PS A. Matusiński.

Tydzień temu w Bydgoszczy pobiegła 51.60, ale w międzyczasie biegała też w Poznaniu. Cały czas podróżowała, bo tymi startami goniła ranking. Dlatego o Justynę się nie martwię - komentuje szkoleniowiec.

- Dziewczyny, które były na Bahamach miały bardzo trudny okres przygotowawczy, cykl przygotowań był zaburzony. To była zmiana stref klimatycznych, czasowych. W tej sytuacji trudno je porównywać z osobami, które szykują się na jeden start docelowy, na mistrzostwa Polski. Jest to dużo łatwiejsze - tłumaczy w Przeglądzie Sportowym Aleksander Matusiński.

Uważa, że jego "Aniołki" muszą się wyciszyć, potrenować, wyświeżyć, przetransferować pracę na wynik sportowy. - Powinno być dobrze - dodaje.

A. Matusiński zauważa, że walka o awans do finału igrzysk będzie trudniejsza niż rywalizacja o medale. W eliminacjach Polki prawdopodobnie pobiegną bez Natalii Kaczmarek, jeśli ta awansuje do finału indywidualnego.

Na ostatnich mistrzostwach Europy polska sztafeta zajęła dopiero szóste miejsce. - Natalia miała swoje bardzo duże problemy, ale robiła, co mogła i wykręciła świetny wynik. To miejsce nie jest satysfakcjonujące, bardziej czas. W Rzymie dokonywaliśmy zmian dość daleko i międzyczasy u poszczególnych zawodniczek nie były rewelacyjne. Dlatego mam nadzieję, że bieg na igrzyskach ułoży się lepiej - przyznaje trener i podkreśla w PS, że od tamtego czasu forma zawodniczek wzrosła.

- Może to i dobrze, że przed igrzyskami atakujemy bardziej z tyłu, że nikt na nas nie stawia i nie typuje do medalu. Jesteśmy troszeczkę w cieniu i w tym upatruję naszej szansy. Również i w tym, że dziewczyny są bardzo doświadczone i w jednym momencie potrafią naprawdę mocno zmobilizować się do walki o najwyższe cele. Dlatego liczę, że się zbiorą i pokażą to samo, co w Tokio. Zadanie na pewno będzie utrudnione, bo nie mamy Ani i Gosi, a dziewczyny są o trzy lata starsze — kończy Aleksander Matusiński.

Na podanie składu na igrzyska szkoleniowiec ma jeszcze czas. Na ten moment najprawdopodobniej do Paryża pojedzie osiem zawodniczek, spośród których już na miejscu trener dokona wyboru do sztafety żeńskiej i mieszanej.

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].