Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unitki pokonane we Wrocławiu

W piękne słoneczne popołudnie dnia 18 października 2008 roku, we Wrocławiu na stadionie AZS-u Wrocław spotkały się dwie niepokonane do tej pory drużyny. Drużyna Unii pojechała do Wrocławia z jednym celem - aby nie przegrać. Jednak ta "sztuka" drużynie się nie udała.
Unitki pokonane we Wrocławiu
Od pierwszego gwizdka Pani Emilii Wnuk, drużyna AZS-u Wrocław ruszyła do ataku, natomiast po drużynie Unii, było widać pewnego rodzaju spięcie. Piłkarki Wrocławia zdecydowanie to zauważyły, i już po 3 minutach objęły prowadzenie. Bezdziecka zagrała prostopadle do Anny Żelazko, która będąc w sytuacji sam na sam pokonała bramkarkę raciborskiej Unii - Darię Antończyk. Po strzeleniu pierwszej bramki zawodniczki nie zwolniły tempa i już 9 minut później wynik podwyższyła Patrycja Pożerska. W 24 minucie pada niestety kolejny gol dla AZS. Pożerska zagrała w tempo na środek pola, gdzie znajdowała się Karolina Bochra, która przepięknym strzałem z woleja ulokowała piłkę w dolnym rogu raciborskiej bramki. Nie minęło 10 minut i znów padł gol dla Wrocławia. Po raz drugi na listę strzelców w tym pojedynku wpisuje się Patrycja Pożerska, której strzał po rykoszecie  wylądował w bramce.  Piąta i zarazem ostatnia bramka w pierwszej połowie padła w 43 minucie. Agata Tarczyńska wypuściła Annę Żelazko, której w ostatniej chwili piłkę z pod nóg wybiła Paulina Rytwińska, ale do piłki szybko dobiegła Sofia Gonzales i przepięknym strzałem po odbiciu od poprzeczki zdobyła najładniejszą bramkę sobotniego meczu.

Mimo zdecydowanej przewagi zawodniczek Wrocławia, Unia także miała swoją szansę w 45 minucie. Na strzał z ok. 20 metrów zdecydowała się Agnieszka Winczo. Bramkarka AZS-u "odpuściła" sobie obronę tej piłki kontrolując jednak tor jej lotu - piłka uderzyła w słupek.

Po przerwie i niewątpliwej reprymendzie trenera Trawińskiego piłkarki Unii grały już zdecydowanie lepiej. Jednak niewiele z tej przewagi wynikało, ponieważ to AZS zdobył kolejną bramkę. W 73 minucie po raz trzeci na listę strzelczyń wpisuje się Pożerska.

Swoją pierwszą bramkę Unitki zdobywają dopiero w 80 minucie. Katarzyna Sołtys fauluje w polu karnym Agnieszkę Winczo a karny na bramkę pewnie zamienia Hanna Konsek.  Cztery minuty później zawodniczki Unii "korygują" wynik na 6:2 po sprytnym strzale Anny Sznyrowskiej. Przyjezdne miały jeszcze szanse na 3 gola, jednak piłka po strzale głową Hanny Konsek ląduje w rękach bramkarki AZS-u.

Sobotni mecz zakończył się wysokim, ale zarazem bardzo zasłużonym zwycięstwem drużyny AZS Wrocław.

Grzegorz Piszczan

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~greh (93.105. * .234) 20.10.2008 12:32

Nie robiłem tego dla powodzenia, tylko aby wypromować klub. :)

~hi hi (83.5. * .51) 19.10.2008 23:06

Rodzi nam się fanklub autora, a może to piłkarki piszą? Chłopak będzie miał powodzenie.

~Bex (83.29. * .98) 19.10.2008 20:51

Bardzo ladnie opisane... duzo sie dowiedzialem :) brawo dla autora:D

~Sajmon (83.5. * .20) 19.10.2008 19:08

Brawo dla Grzegorza... za fajny opis meczu, który niestety Unitki przegrały! Dzięki tej relacji łatwiej nam zrozumieć wynik końcowy! Pozdrawiam autora materiału:-)