środa, 18 września 2019

imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

RSS

Dziewczyny zasłużyłyście na to

23.05.2009 21:34 | 0 komentarzy |
Takie i wiele podobnych haseł skandowali swojej ulubionej drużynie licznie zgromadzeni raciborscy kibice, w ostatnim spotkaniu Ekstraligi kobiet.
Dziewczyny zasłużyłyście na to
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na stadionie przy ul. Srebrnej w Raciborzu, 23 maja ekipa RTP Unii zmierzyła się w ostatnim meczu Ekstraligi kobiet z drużyną MUKS Praga Warszawa. Już przed meczem wiadomo było, że uzyskane przez nasze dziewczęta 8 pkt. przewagi nad drugim składem AZS Wrocław wystarcza, aby móc się cieszyć z upragnionego tytułu Mistrza Polski. Zgromadzeni na stadionie kibice i cała drużyna Unii mogła więc być pewnym zwycięstwa w lidze, a pozytywny wynik sobotniego meczu nie był już konieczny. Unitki jednak za wszelką cenę chciały ostatni raz w ligowym meczu zaprezentować swoje znakomite umiejętności, a tym samym zadowolić kibiców „gradem” goli. W spotkaniu z Warszawą padło, aż 15 bramek i wszystkie zapisane były na koncie raciborzanek. Dodatkowo nasza atakująca Patrycja Wiśniewska, aby móc wywalczyć tytuł Króla Strzelców musiała zdobyć w spotkaniu, aż 7 goli. „Pati” jednak postanowiła spełnić niemożliwe i po upływie 90 min. gry zapisała na swoim koncie 8 bramek.

Pod koniec spotkania cała ekipa wpadła w szał radości. Nie zabrakło lejących się szampanów i serdecznych uścisków, a kibice zaśpiewali naszej złotej ekipie serdeczne „sto lat”. Zwycięstwo również bardzo uszczęśliwiło zawodniczkę Unii, Izabelę Doleżych, która z tytułem mistrzyni zakończyła piłkarską karierę. Na stadionie nie zabrakło przedstawicieli władz miasta m.in. prezydenta Mirosława Lenka, wiceprezydent Ludmiły Nowackiej oraz starosty Adama Hajduka, którzy mieli okazję pogratulować trenerowi Remigiuszowi Trawińskiemu oraz całej drużynie za wspaniały sukces i rozsławianie miasta na arenie polskiej i międzynarodowej.  Podczas meczu obecni byli również przedstawiciele władz wydziału kobiecej piłki w Polskim Związku Piłki Nożnej i władze Śląskiego Związku Piłki Nożnej, którzy wręczyli zwyciężczyniom okazałe puchary, medale i odznaczenia.

(asr)