Zadecydowała końcówka

W meczu na szczycie rozegranym 7 marca DHL wygrał z Huragan 63:54 (16:13, 12:11, 11:17, 24:13). Przed tym meczem DHL zajmował trzecią lokatę w tabeli z dorobkiem 19 punktów, a zespół Huragan był na czwartym miejscu z 17 punktami na koncie.

Mecz zapowiadał się ciekawie, bo oba zespoły prezentują podobny poziom koszykarskich umiejętności. Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane. Drużyny walczyły ” kosz za kosz” nie odskakując więcej niż na trzy punkty. Na początku spotkania prowadził DHL 4:3, który po następnych akcjach odskoczył na trzy punkty. Na kilkanaście sekund przed końcem I kwarty wynik podwyższył Ryszard Żurek po akcji za 2 punkty i kwarta skończyła się wynikiem 16:13. Wojciech Maryszczak rozpoczął II kwartę od rzutu za 2 punkty dla DHL i powiększył przewagę swojego zespołu do 5 punktów. Cała II kwarta była wyrównana podobnie jak I kwarta i podobnie jak w pierwszej ostatniego kosza za dwa punkty rzucił zawodnik DHL, tym razem Marcin Żurek, który ustalił wynik II kwarty na 28:24. III kwarta rozpoczęła się od rzutu za 3 punkty Michała Kitzingera i dwóch szybkich kontr Huraganu skutecznie zakończonych za 2 punkty, po których Huragan wyszedł na prowadzenie 31:28. Na 33 sekundy przed końcem III kwarty był remis 38:38. DHL wykorzystał jeden rzut wolny, a zawodnik drużyny Huragan Przemysław Chęć w ostatnich sekundach III kwarty trafił za 3 punkty i ustalił wynik na 39:41 dla Huraganu. Tak jak w całym spotkaniu IV kwarta to walka „kosz za kosz”. W połowie kwarty DHL prowadził 47:42, by przed samym końcem roztrwonić przewagę do jednego punktu przy stanie 51:50. Końcówka spotkania to gra nerwów, w której odporniejsi okazali się zawodnicy, DHL, którzy w kilku kontrach zdobyli pod rząd 6 punktów i ostatecznie wygrali 63:54.

DHL - HURAGAN  63:54
(16:13, 12:11, 11:17, 24:13)
Skład DHL: Martin Kostka 17, Ryszard Żurek 11, Krzysztof Maryszczak 10, Wojciech Maryszczak 8, Remigiusz Luterek 7, Marcin Żurek 6, Mariusz Jędrzejewski 2, Marek Halama 0, Tomasz Piecha 0.

Skład drużyny Huragan: Dariusz Ronin 15, Przemysław Chęć 12, Michał Kitzinger 9, Łukasz Bunio 9, Łukasz Błaszków 5, Michał Rabczuk 4, Marcin Bukowski 0.

– Mieliśmy za dużo strat w końcówce meczu i nie wytrzymaliśmy presji. Każdy z nas indywidualnie popełnił za dużo błędów, których drużyna DHL popełniła mniej. Rozgrywający rzadko korzystali z zawodników podkoszowych – powiedział Dariusz Ronin, kapitan zespołu Huragan.

– Byliśmy w osłabionym składzie, bez trenera i na początku meczu jeden z najlepszych naszych zawodników Remigiusz Luterek skręcił nogę, co wyeliminowało go z gry w całym spotkaniu. Mecz nie rozpoczął się szczęśliwie dla nas, ale w miarę upływu czasu kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na parkiecie. Mankamentem w dzisiejszej grze był atak pozycyjny, który nam w tym meczu nie wychodził. Z dobrej strony pokazaliśmy się w grze z kontry i obronie. Po kontrach zdobyliśmy w końcówce dużo punktów, co pozwoliło nam trochę odskoczyć od przeciwnika i utrzymaliśmy prowadzenie do końca. Jesteśmy bardzo zadowoleni po tym meczu – skomentował Krzysztof Maryszczak, kapitan DHL.