Logistyka nie zawiodła

10 maja w meczu ALK, DHL wygrał z zespołem Wild Boys 64:50. Spotkanie było zacięte, momentami wyrównane, DHL w każdej kwarcie konsekwentnie powiększał przewagę nad Wild Boys by ostatecznie wygrać z przewagą 14 punktów 64:50.

Mecz sąsiadów w tabeli, w którym trzecia drużyna DHL zagrała z Wild Boys czwartym zespołem ALK.  Po zaciętej grze DHL prowadził na koniec I kwarty 13:9, dzięki dobrej skuteczności Ryszarda Żurka. W drugiej kwarcie dobrze zaprezentował się Marcin Kampka kapitan Wild Boys, który w tej części spotkania rzucił 6 punktów. Tę kwartę  DHL wygrał 14:10 i powiększył swoją przewagę po dwóch kwartach 27:19. W następnej części spotkania gra nie uległa zmianie, DHL kontrolował sytuację na parkiecie i wygrał ją 16:13. Po III  kwartach DHL powiększył przewagę do 11 punktów i wygrywał już w meczu 43:32. Kwarta IV podobnie jak poprzednie kończy się lekką przewagą DHL 21:18. a całe spotkanie DHL wygrał z Wild Boys 64:50. Najlepszy na parkiecie Ryszard Żurek zdobył w meczu z Wild Boys 27 punktów.

DHL - Wild Boys 64:50
(13:9, 14:10, 16:13, 21:18)

DHL: Ryszard Żurek 27, Marcin Żurek 10, Michał Cycoń 10, Krzysztof Maryszczak 8, Martin Kostka 4, Tomasz Piecha 2, Mariusz Jędrzejewski 2.Trener Arkadiusz Galdia.

Wild Boys: Marcin Kampka 17, Marcin Gołębiowski 11, Jarosław Mularski 11, Marek Skonieczny 4, Artur Chodkowski 3, Rafał Michoń 2, Jakub Rejner 2, Ariel Teodorowicz 0, Paweł Iskała 0.

- Myślę, że był to mecz walki na tablicach. Z Wild Boys zawsze nam się ciężko gra, poza tym brakowało u nas w składzie kilku podstawowych zawodników. Staraliśmy się grać zagraniami, które nie zawsze nam wychodziły. Jestem zadowolony z tego meczu. Szykujemy się już na kolejny mecz z Kamanem - powiedział Ryszard Żurek, zawodnik DHL.

- Bardzo dobry mecz, lepszy w wykonaniu drużyny przeciwnej. Serce do walki było, ale zabrakło skuteczności. W naszym zespole zabrakło kilku zawodników. Wielki szacunek dla Arkadiusza Galdii. DHL był lepszym zespołem w tym meczu - powiedział Marcin Kampka, kapitan Wild Boys.