Porażka Kamana

24 października w trzeciej kolejce ALK rozegrano tylko dwa spotkania, z których najciekawiej zapowiadała się potyczka Kamana i DHL

W meczu pretendentów do tytułu mistrza ALK, lepsza okazała się drużyna DHL, która wygrała po zaciętym spotkaniu z aktualnym mistrzem zespołem Kaman 70:53. Mało kto spodziewał się tak wysokiej porażki Kamana, o której zadecydowała krótka ławka, a raczej jej brak. W drugim spotkaniu ligi Sneakers4u wygrał po dosyć wyrównanym meczu 58:48. Ze względów organizacyjnych nie doszło do skutku trzecie spotkanie w lidze pomiędzy drużynami Głubczyce i Monsters Wag-Tech. Drużyna OSiRu Racibórz nie rozgrywała meczu w rybnickiej lidze koszykówki. Najlepszym snajperem trzeciej kolejki został  Marcin Cycon, który zdobył 24 punkty

Brooklyn - Sneakers4u  48:58 (10: 19, 9:12, 13:12, 16:15)

Brooklyn: Łukasz Bunio 10, Michał Zwierzyna 9
Sneakers4u - Emil Szwed 17, Marek Szalc 10

Rafał Klemens, kapitan Brooklyn - Liczyliśmy, że zagramy lepsze spotkanie. Kompletnie nam nie wyszła pierwsza kwarta, w której robiliśmy błędy w ustawieniu. Przespaliśmy pierwszą kwartę w następnych zagraliśmy już lepiej. Niestety sędziowie nie pozwalali na fizyczną grę.

Paweł  Zwierzyna, zawodnik Sneakers4u - W tym meczu w porównaniu z poprzednim zagraliśmy zagrywkami, które wcześniej wypracowaliśmy na treningach. Wyniki nie będą tak wysokie jak w tamtym sezonie, bo stawiamy na grę zespołową. Rundę zasadniczą poświęcamy na wprowadzenie zagrywek i stawiamy grę zespołową. W każdym spotkaniu będziemy się starać wprowadzić nowe zagrywki przetrenowane na treningu.

Kaman - DHL  53:70 (10:19, 18:8, 15:14, 10:29)

Kaman: Daniel Atłachowicz 21, Zbigniew Szczepaniak 18, Arkadiusz Nowacki 10
DHL: Marcin Cycon 24, Marcin Nykiel 16, Ryszard Żurek 13

Arkadiusz Nowacki, kapitan Kaman - Mecz od początku nam się nie układał po naszej myśli. Po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy dziewięcioma punktami, ale w tzreciej wyszliśmy na prowadzenie. Gratulacje dla DHL za zwycięstwo i dobre spotkanie. Graliśmy jedną szóstką całe spotkanie, w drużynie przeciwnej zagrało chyba dwunastu koszykarzy. Zaczynaliśmy mecz w szóstkę, a kończyliśmy w czwórkę, bo dwóch zawodników  nie mogło już grac za przewinienia. Nie zagraliśmy dobrego spotkania i w drużynie brakowało Zygmunta Wranika. Trochę siedliśmy kondycyjnie, może jedna z przyczyn porażki jest za krótka ławka.

Arkadiusz Galdia, trener DHL - Mecz był ciekawy i zacięty. Od pierwszych minut nawiązaliśmy walkę i prowadziliśmy po pierwszej kwarcie dziewięcioma punktami. Bardzo dobre spotkanie zagrał cały zespół, ale na wyróżnienie zasługują skrzydłowy Michał Cycon i rozgrywający Marcin Nykiel. Pewnie duży wpływ na porażkę miła nieobecność  Zygmunta Wranika. Dzisiaj po raz pierwszy wyszedł nam atak pozycyjny, ale robiliśmy błędy w obronie podczas szybkiego ataku przeciwnika.