Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

„Górale” ścigali się na Balatonie

04.04.2011 17:54 | 1 komentarz | art

 

W niedzielę 3 kwietnia na wodzisławskim Balatonie zainaugurowano tegoroczny cykl MTB Grand Prix Euroregionu Silesia.

 

„Górale” ścigali się na Balatonie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

W 12 kategoriach wiekowych na terenowej trasie wokół jeziora Balaton rywalizowało 155 zawodników z Polski i Czech. Zostali oni podzieleni na 8 kategorii męskich i 4 kobiece. Trasa wyznaczona przez organizatorów imprezy była urozmaicona i zdaniem uczestników zawodów dość trudna technicznie, z kilkoma ciekawymi podjazdami i zjazdami. – Nie spodziewaliśmy się tak atrakcyjnej trasy – podkreślali zawodnicy Velonews.pl Niepokonani Uvex, jednej z najliczniejszych ekip, które startowały w Wodzisławiu.

 

Najliczniejszą obsadę miał wyścig elity mężczyzn, na starcie którego stanęło ponad 30 „górali”. Zmagania te wygrał Tomasz Drożdż z Velonews.pl. Licznie obsadzona była również kategoria Masters A (zawodnicy powyżej 30 lat), w której pierwszy na mecie pojawił się Remigiusz Ciok, również zawodnik Velonews.pl . W Masters B (powyżej 50 lat) zwyciężył Armand Surwiło, reprezentant AZS-u AWF Katowice.  Wśród pań ze względu na małą liczbę uczestniczek wspólnie wypuszczono wyścig elity i juniorek. Zwyciężyła Sabina Zamrożniak z WLKS-u Podwilk.

Niemniej zacięta rywalizacja miała miejsce również wśród młodszych grup. W kategorii żaka młodszego wygrali Wojtech Hurać, zawodnik z Czech i Maria Zamrożniak z WLKS-u Podwilk. Wśród żaków wygrał Bonawentura Lach z GKS-u Raba Wyżna Podsarnie i Marie Prejdova SK Jiri Team. Wśród młodziczek i juniorek młodszych (wyścig tych kategorii również został połączony) bezkonkurencyjna okazała się Monika Rapacz z GKS-u Raba Wyżna. Wśród młodzików wygrał Jakub Woźnica MTB Silesia Rybnik, wśród juniorów młodszych Adrian Siarka z GKS-u Raba Wyżna, a wśród juniorów Adam Rodacki z MTB Silesia Rybnik.

 

Kolejne eliminacji tegorocznego Grand Prix MTB Euroregionu Silesia odbędą się Orlovej (17.04), Bohuminie (1.05), Rydułtowach (22.05), Wodzisławiu (16.06), Karvinie (17.07) i ponownie w Rydułtowach (27.08). Koordynatorem zawodów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu.