Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

„Górale” ścigali się na Balatonie

 

W niedzielę 3 kwietnia na wodzisławskim Balatonie zainaugurowano tegoroczny cykl MTB Grand Prix Euroregionu Silesia.

 

„Górale” ścigali się na Balatonie

 

W 12 kategoriach wiekowych na terenowej trasie wokół jeziora Balaton rywalizowało 155 zawodników z Polski i Czech. Zostali oni podzieleni na 8 kategorii męskich i 4 kobiece. Trasa wyznaczona przez organizatorów imprezy była urozmaicona i zdaniem uczestników zawodów dość trudna technicznie, z kilkoma ciekawymi podjazdami i zjazdami. – Nie spodziewaliśmy się tak atrakcyjnej trasy – podkreślali zawodnicy Velonews.pl Niepokonani Uvex, jednej z najliczniejszych ekip, które startowały w Wodzisławiu.

 

Najliczniejszą obsadę miał wyścig elity mężczyzn, na starcie którego stanęło ponad 30 „górali”. Zmagania te wygrał Tomasz Drożdż z Velonews.pl. Licznie obsadzona była również kategoria Masters A (zawodnicy powyżej 30 lat), w której pierwszy na mecie pojawił się Remigiusz Ciok, również zawodnik Velonews.pl . W Masters B (powyżej 50 lat) zwyciężył Armand Surwiło, reprezentant AZS-u AWF Katowice.  Wśród pań ze względu na małą liczbę uczestniczek wspólnie wypuszczono wyścig elity i juniorek. Zwyciężyła Sabina Zamrożniak z WLKS-u Podwilk.

Niemniej zacięta rywalizacja miała miejsce również wśród młodszych grup. W kategorii żaka młodszego wygrali Wojtech Hurać, zawodnik z Czech i Maria Zamrożniak z WLKS-u Podwilk. Wśród żaków wygrał Bonawentura Lach z GKS-u Raba Wyżna Podsarnie i Marie Prejdova SK Jiri Team. Wśród młodziczek i juniorek młodszych (wyścig tych kategorii również został połączony) bezkonkurencyjna okazała się Monika Rapacz z GKS-u Raba Wyżna. Wśród młodzików wygrał Jakub Woźnica MTB Silesia Rybnik, wśród juniorów młodszych Adrian Siarka z GKS-u Raba Wyżna, a wśród juniorów Adam Rodacki z MTB Silesia Rybnik.

 

Kolejne eliminacji tegorocznego Grand Prix MTB Euroregionu Silesia odbędą się Orlovej (17.04), Bohuminie (1.05), Rydułtowach (22.05), Wodzisławiu (16.06), Karvinie (17.07) i ponownie w Rydułtowach (27.08). Koordynatorem zawodów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu. 

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~zed (93.105. * .103) 04.04.2011 20:28

W Raciborzu też są fajne tereny MTB.. aaa nie, zapomniałem, zrobiono tam jakieś durne arboretum :)