Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gazikova mistrzynią Polski

W zakończonych mistrzostwach Polski w kategoriach do lat 12 i 18, które odbyły się od 19 do 26 marca w Mielnie, znakomicie spisali się juniorzy Klubu Szachowego Silesia Racibórz.

Gazikova mistrzynią Polski

Ogromny sukces odniosła Veronika Gazikova, która w kategorii do lat 12 zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski. Veronika uzyskała 7,5 pkt. i o 0,5 punktu wyprzedziła drugą w klasyfikacji reprezentantkę z Rybnika i o 1 punkt juniorkę z Augustowa. Cały turniej układał się dla Veroniki bardzo dobrze. Wygrała siedem pojedynków, jeden przegrała i zanotowała jeden remis. Przed ostatnią rundą miała ten komfort psychiczny, że medal miała już zapewniony, dla rywalki był to natomiast mecz o podium, gdyż w razie przegranej wypadała poza strefę medalową. Po emocjonującej końcówce pojedynek zakończył się remisem, który Veronice dał złoty medal, a rywalce medal brązowy. Startowało 49 finalistek.

Drugi z reprezentantów Silesii Michał Obruśnik w kategorii do lat 18 zajął również bardzo dobre X miejsce. Zawody w których startowało 51 finalistów odbyły się w Murzasichle k.Poronina od 5 do 12 marca. Grupa Michała to niezwykle silna czołówka juniorów nie tylko na arenie Polski, z aktualnym mistrzem i wicemistrzem świata. Jak powiedział przedstawiciel PZSZachu, każdy z czołowej piętnastki na liście startowej, mógł walczyć o medale i wcale nie byłoby to niespodzianką. O sile tej grupy niech świadczy fakt, że srebrny medalista mistrzostw świata zajął "dopiero" V miejsce, a mistrz świata był IX. W ostatniej rundzie Michał walczył właśnie z mistrzem świata i niewiele brakowało, by go pokonał. Ostatecznie padł remis, który Michałowi dał miejsce X, a przeciwnikowi IX. Obydwoje zdobyli po 5,5 pkt. a o wyższej lokacie decydowała dodatkowa punktacja wartościowości. - Serdecznie gratuluję naszym czołowym juniorom za osiągnięcia i godne reprezentowanie barw Silesii oraz promowanie Raciborza na arenie krajowej oraz życzę, żeby udało się Veronice pojechać na mistrzostwa świata do Brazylii, a Michałowi na mistrzostwa Europy do Bułgarii - mówi wiceprezes klubu szachowego Silesia.

(kozz)

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~!!! (87.205. * .83) 12.04.2011 16:36

Brawo !!! Fajnie, że dzieciaki mają takie zainteresowania. To bardzo trudny sport.
Gratulacje.

~kozz (83.4. * .45) 07.04.2011 19:31

Dzięki za spostrzegawczość. Miał być inny miesiąc na "M" Pozdrawiam!

~?? (83.29. * .180) 07.04.2011 19:28

'W zakończonych mistrzostwach Polski w kategoriach do lat 12 i 18, które odbyły się od 19 do 26 maja w Mielnie" = czyżby nowiny.pl podawały newsy z prawie rocznym opóźnieniem? A może komuś miesiące się pomyliły? I tak źle i tak nie za dobrze.