Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

18 medali w dwa dni

2 kwietnia odbyły się w Poznaniu mistrzostwa Polski Gold Teamów w Brazylijskim Jiu Jitsu. Nie mogło na nich zabraknąć najmłodszych zawodników klubu Łamator z Raciborza.

18 medali w dwa dni

W turnieju wystartowało ponad 300 zawodników z największych klubów z całej Polski między innymi: Szczecin, Stargard szczeciński, Lubin, Chocianów, Poznań, Łódź, Śrem, Kołobrzeg, Świnoujście. Raciborski klub wystawił sześciu zawodników w różnych kategoriach wagowych i z dumą trzeba przyznać, że wszyscy zawodnicy wygrali swoje walki przed czasem nie dając przeciwnikom żadnych szans. W sumie po zaciętych walkach nasi podopieczni przywieźli siedem złotych medali ponieważ jeden z zawodników wygrał dwie kategorie wagowe. Oto nazwiska złotych medalistów i ich kategorie wagowe:

Roman Jędrzejczak kat. 40 kg
Kamil Bordo kat. 32 kg
Kamil Czarnecki kat. 34 kg
Filip Świerczewski kat. 38 kg
Adam Brzuchala kat. 29 kg oraz 31 kg
Adam Węglorz kat. 57 kg

Tego samego dnia w Mysłowicach odbył się turniej Ligi Dzieci i Młodzieży w Jiu Jitsu Sportowym. Na zawodach wystartowało ponad 100 zawodników ze śląskich klubów Jiu Jitsu. Z raciborskiego klubu Łamator wystartowało siedmioro dzieci w większości z grupy początkującej. Po zaciętych walkach pięcioro nich znalazło się na podium zdobywając 2 złote, 1 srebrny oraz 2 brązowe medale. 2 osoby znalazły się na piątym miejscu. Oto wyniki:

ZŁOTO:
Aleksandra Zgadło kat. 40-44 kg
Stanisław Rapnicki kat. 48-52 kg
SREBRO:
Radosław Subocz kat. 51-55 kg
BRĄZ:
Jakub Niedzielski kat. 40-44 kg
Daniel Grzeszczyk kat. 36-40 kg

Na piątym miejscu znaleźli się Bartek Romańczuk oraz Michał Niedzielski.

- Jako trener jestem bardzo dumny z każdego ze swoich zawodników, którzy udowodnili swój wysoki poziom wyszkolenia zarówno w Brazylijskim Jiu Jitsu jak i w sportowej odmianie Jiu Jitsu. Cieszę się z ich odwagi i determinacji podczas tych turniejów, biorąc pod uwagę bardzo młody wiek startujących.Osobiście chciałbym bardzo podziękować Grzegorzowi Bąk za opiekę nad dziećmi podczas zawodów w Poznaniu oraz wszystkim rodzicom którzy przyczynili się w pomocy z transportem swoich pociech na obydwa turnieje oraz ich gorący doping i wsparcie - mówi trener Michał Musioł.

Drugiego dnia Mistrzostw Polski Gold Teamów w Poznaniu wystartowali zawodnicy z grupy starszej prowadzonej przez Tomasza Jabłonkę. Na matach zmierzyło się około 300 zawodników z całej Polski. Nasi zawodnicy kolejny raz potwierdzili wysoką formę i zdobyli 6 medali:

Szymon Zjawin kat - 63kg junior (brąz)
Kamil Kwok kat -69 kg niebieskie (brąz)
Joanna Ogrodnik kat +59 elita (złoto)
Martyna Bąk - 59 elita (brąz)
Bartek Bąk kat - 75 elita (brąz)
Grzegorz Bąk kat - 75 elita 9 (brąz)

- Nasz Klub zdobył w dwa dni 18 medali. Jest to bardzo duży sukces, jeśli weźmiemy pod uwagę obsadzenie zawodów i wysoki poziom startujących. Szczególnie cieszą sukcesy naszych najmłodszych zawodników. Dzięki nim możemy być spokojni o przyszłe wyniki na najbardziej prestiżowych zawodach. Może któryś z nich zasili grono raciborskich olimpijczyków, kiedy grappling czy brazylijskie jiu-jitsu staną się dyscypliną olimpijską. Stosowne kroki są już do tego czynione jednak wymaga to czasu. Jako prezes klubu pragnę bardzo podziękować za pomoc rodzicom, zawodnikom i panu Grzegorzowi Kampce. Kolejne zawody już w najbliższą sobotę. W formule MMA w Zgierzu wystartuje trzech naszych zawodników. Zwyciężcy turnieju będą mieli możliwość podpisania kontraktu na walki zawodowe - mówi Tomasz Jabłonka.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].